Sportas

2020.04.10 14:26

Karnišovas bandys pataisyti „Bulls“ įvaizdį lygoje – ieškos rasinės mažumos atstovo į svarbią poziciją

LRT.lt2020.04.10 14:26

Naujasis Čikagos „Bulls“ organizacijos vykdantysis krepšinio operacijų viceprezidentas Artūras Karnišovas netruks pradės burti klubo vadovybės sudėtį. „Yahoo Sports“ praneša, kad lietuvis į generalinio vadybininko poziciją ieškos rasinei mažumai atstovaujančio specialisto.

Amerikoje ypač jautrus rasės klausimas jau buvo iškeltas „Bulls“ savininkams ieškant specialisto į poziciją, kuri galiausiai buvo paskirta lietuviui. Organizacija buvo kritikuojama už tai, kad tarp kalbintų kandidatų nebuvo nė vieno tamsiaodžio krepšinio vadybininko.

Tiesa, Čikagos klubo savininko Jerry Reinsdorfo sūnus Michaelas, einantis vieno iš organizacijos vadovo pareigas, bandė į interviu procesą įtraukti afroamerikietį Troy`ų Weaverį, užimantį Oklahomos „Thunder“ krepšinio operacijų viceprezidento pareigas, bei Toronto „Raptors“ klubo generalinį vadybininką Bobby Websterį, kuris turi japoniškų šaknų. Visgi abu specialistai atsisakė dalyvauti atrankos procese.

Kartu su A. Karnišovu dėl pozicijos Čikagos organizacijoje varžėsi gerai NBA lygoje žinomi baltaodžiai krepšinio vadybininkai: Bryanas Colangelo, Wesas Wilcoxas ir Danny Ferry.

„Bulls“ klubo vadovybėje dar niekada nedirbo aukštas pareigas užimantis rasinės mažumos atstovas, todėl A. Karnišovo uždavinys bus pataisyti šią situaciją. A. Karnišovas tapo tik trečiuoju „Bulls“ klubo vadovybės bosu nuo 1985 metų. Lietuvio pirmtakai pozicijoje – Jerry Krause`as (1985–2003 m.) ir Johnas Paxsonas (2003–2020 m.) abu yra baltaodžiai.

Paskutinis „Bulls“ komandą treniravęs rasinės mažumos atstovas buvo Billas Cartwrightas, dirbęs klube 2001–2004 metais. Visi kiti treneriai buvo baltaodžiai.

Tiesa, Čikagos klube nuo 2017 m. trenerių štabe darbuojasi moteris specialistė – Karen Stack Umlauf.

Spėjama, kad A. Karnišovas į generalinio vadybininko poziciją Čikagoje gali pasiūlyti Denveryje kartu su lietuviu dirbusį buvusį NBA žaidėją Calviną Boothą. Afroamerikietis nuo 2017 m. „Nuggets“ klube užėmė generalinio vadybininko asistento pareigas – poziciją kurioje A. Karnišovas dirbo iki paaukštinimo į klubo generalinį vadybininką.