Naujienų srautas

Sportas2020.04.10 11:57

FIFA vadovas Infantino apie galimą sezono pratęsimą: geriau dar palaukti nei rizikuoti

LRT.lt 2020.04.10 11:57

FIFA prezidentas Gianni Infantino teigimu dėl koronaviruso pandemijos sustabdytą atnaujinti sezoną per anksti būtų „daugiau nei atsakinga“, skelbia tinklalapis onefootball.com.

Vokietijos Bundeslygos futbolo čempionato vadovybė skelbia apie galimą sezoną pratęsimą gegužės mėnesį. Kitose valstybėse taip pat derinamas nacionalinių čempionatų atnaujinimo klausimas. Visgi G. Infantino įspėja futbolo funkcionierius būti atsargiems.

„Mūsų pagrindinis prioritetas, pagrindinis principas, kuriuos vadovaujamės, ir, kuriuo kviečiame vadovautis ir kitus, yra sveikata, – tvirtino FIFA vadovas. – Negaliu to nepabrėžti. Nėra verta rizikuoti bet kurio asmens gyvybe dėl bet kokių rungtynių ar turnyro. Kiekvienas turi tai įsikalti į galvas. Būtų ypač neatsakinga pratęsti čempionatus, jeigu saugumas nėra užtikrintas 100 procentų. Jeigu reikia dar truputį palaukti, geriau tą daryti. Geriau dar palaukti nei rizikuoti.“

Absoliuti daugumą futbolo organizacijų ir lygų visame pasaulyje dėl koronaviruso pandemijos patirs didžiulius finansinius nuostolius. Nuostoliai sieks kosmines sumas, jeigu sezonas bus visiškai nutrauktas. Nepavyks išvengti didelių finansinių smūgių ir pratęsus sezoną, kurio rungtynės būtų žaidžiamos be žiūrovų.

„Dėl mūsų solidaus darbo per pastaruosius ketverius metus FIFA organizacijoje, esame sukaupę stiprų finansinį užnugarį. FIFA turi gerą reputaciją finansų rinkose. Tai mums padės surinkti stiprų finansinį rezervą. Tai nėra FIFA pinigai, tai – futbolo pinigai. Turime galvoti apie tai, kaip padėti kitiems. Tai mūsų atsakomybė“, – kalbėjo G. Infantino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi