Naujienų srautas

Sportas2020.04.09 21:00

Virusas nutraukė maratoną? Japonai pagalbon pasitelkė mobiliąsias programėles

LRT.lt 2020.04.09 21:00

Kai dėl koronaviruso protrūkio Japonijoje teko atšaukti Nagojos maratoną, varžybų rengėjai nusivylusiems bėgikams pasiūlė alternatyvą. Pratęsus varžybų laiką, mobiliąsias aplikacijas pasitelkę sportininkai gali savarankiškai įveikti distanciją. 

Į kovo 8 dieną planuotus Nagojos moterų ir miesto maratonus užsiregistravo per 20 tūkstančių dalyvių, bet pandemijos akivaizdoje jų sveikaitai iškilo grėsmė. Dalyvauti varžybose leista tik elitinės grupės bėgikams.

Tačiau organizatoriai nenusigręžė nuo mėgėjų, miesto maratonų sezoną pratęsė iki gegužės 31 dienos ir pasiūlė atsisiųsti specialą varžybų programėlę. Vietoje to, kad bėgtų visi drauge, programėlėje matydami realiu laiku pateikiamus duomenis, sportininkai distanciją gali įveikti po vieną arba mažomis grupėmis.

„Tai pirmas kartas, kai teko atšaukti kasmetinius maratono renginius ir pirmas kartas, kai juos pakeičiame mobiliosiomis programėlėmis“, – kalbėjo vienas iš Nagojos maratono rengėjų.

Užsiregistravusiems bėgikams nebūtina laikytis originalaus maratono maršruto, leidžiama patiems pasirinkti trasą. Svarbiausia – vengti kontaktų su kitais ir laikytis socialinio atstumo. Programėlė apdoroja dalyvių duomenis ir siunčia varžybų organizatoriams.

Bėgimo entuziastai Nagojos maratoną gali įveikti dviem būdais – pasirinkę Internetinio maratono arba Iššūkio režimus. Pirmuoju atveju teks įveikti visą nuotolį iš karto. Antruoju – distancija dalijama į keturias lygias dalis ir kasdien galima nubėgti ne daugiau nei po 10,55 km. Ilgesnė nei dviejų valandų pertrauka tokiama bėgime reiškia dalyvio diskvalifikaciją.

„Bet mes nerekomenduojame bėgti didelėmis grupėmis“, – patarė vienas organizatorių.

Tačiau kartais nepavyksta išvengti nesklandumų – viena dalyvių pastebėjo, kad programėlė užfiksavo keturis kartus trumpesnę nei jos įveikta distanciją. Su panašiomis problemomis susidūrė ir daugiau sportininkų.

Reaguodami į tai, Nagojos maratono rengėjai dalyviams leido specialioje paraiškos formoje internete patiems užpildyti duomenis apie laiką, per kurį nubėgamas 42,195 km atstumas.

Ilgų nuotolių bėgikai Nagojoje atkreipė dėmesį į nuobodulį keliančius vis pasikartojančius vaizdus, nes teko rinktis miesto parkus ar kitas erdves, kuriose nėra transporto ir šviesoforų. Todėl pasirinkusiems savarankiško maratono iššūkį svarbu tinkamai suplanuoti maršrutą.

Alternatyvą pasiūlę Nagojos maratonų rengėjai sako taip norėję bent iš dalies atsidėkoti tiems, kurie rengėsi vėliau dėl pandemijos atšauktoms varžyboms.

Visoms moterų maratone užsiregistravusioms ir su programėle distanciją užbaigusioms bėgikėms, kaip ir žadėta, atiteks proginiai marškinėliai ir tradiciniai sidabriniai papuošalai.

Dėl koronaviruso atšaukta daugybė sporto renginių. Pandemija sujaukė ir Tokijo maratono planus, dėl jos nuspręsta atsisakyti mėgėjams skirtų varžybų. Nors 38-iems tūkstančiams bėgikų nebuvo pasiūlyta kompensacijų, jie turės teisę startuoti Tokijo maratone 2021 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi