Naujienų srautas

Sportas2020.04.09 14:20

„Formulę-1” ir toliau kausto nežinomybė: įmanoma, kad sezonas startuotų tik spalį

LRT.lt 2020.04.09 14:20

Nors „Formulės-1” sezonas vis dar neprasidėjo, neprarandama viltis, kad šiemet dar pavyks surengti pilnavertes varžybas, nors tai gali nusikelti ir iki pat spalio mėnesio.

Varžybų sporto direktorius Rossas Brawnas teigė, jog svarstoma rengti lenktynes ir be žiūrovų – taip, sumažėjus koronaviruso grėsmei, būtų galima pradėti sezoną.

Tam, kad sezonas būtų laikomas įvykusiu, jo metu turi įvykti mažiausiai aštuonios lenktynės.

„Jei norite tam tikros kritinės ribos, tai turi būti spalis, – apie galima sezono starto datą kalbėjo R. Brawnas. – Tačiau išlieka ir galimybė, kad tektų įsiveržti ir į kitus metus ir čempionatą baigti sausį“.

„Sky Sports“ viešėjęs R. Brawnas tikino, jog sezoną galima pradėti tik tada, kai bus užtikrintas tęstinumas ir pabrėžė, jog nuolatinėse trasose lenktynes perkelti lengviau, nei laikinai pastatomose.

Lenktynės vienoje iš tokių trasų – Monake – šiemet jau buvo atšauktos, tuo tarpu kitos aštuonios lenktynės šiuo metu turi nukeltų statusą.

R. Brawnas teigė, jog svarstoma, kad būtų galima surengti nuo 8 iki 19 lenktynių, tačiau planai, kaip gali keistis sezono eiga, keičiasi praktiškai kasdien.

Tiesa, norint į kalendorių sutalpinti 19 lenktynių, sezoną reiktų pradėtų liepą ir tikėtina, kad jis vis tiek užsitęstų iki kitų metų sausio.

„Svarstome, kaip galima surengti uždaras lenktynes, atgabenti žmones, juos apsaugoti. Turėtume labai uždarą aplinką, kurioje žmonės būtų atskraidinti atskirai, užtikrintume, kad jie būtų patikrinti dėl viruso, kad nėra jokios rizikos ir kad galima vykdyti lenktynes be žiūrovų.

Tai nėra tobula, tačiau vis tiek geriau, nei variantas būti be lenktynių apskritai.

Turime atsiminti, kad milijonai žmonių šį sportą seka iš namų. Sugebėti užtikrinti jiems sporto varžybas ir pramogą šios krizės metu būtų labai svarbu“, – sakė R. Brawnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi