Sportas

2015.10.09 12:54

Lietuvos ir Slovėnijos dvikova – tiesiogiai per LRT penktadienio vakarą

LRT.lt 2015.10.09 12:54

Šįvakar Lietuvos futbolo rinktinė su Slovėnija žais Europos futbolo čempionato atrankos rungtynes. Tiesioginė transliacija iš Liublianos – 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

„Euro 2016“ atrankos varžybose Lietuvos rinktinė per aštuonerias rungtynes yra iškovojusi tris pergales ir patyrusi penkis pralaimėjimus. E grupėje lietuviai užima penktą vietą. Slovėnija su keturiomis pergalėmis ir keturiais pralaimėjimai grupėje yra trečia.

Kaip rašoma LLF pranešime, dvikova su Slovėnija – paskutinis lietuvių šansas pakovoti dėl trečiosios vietos grupėje, tad pergalė – būtina.

Tikisi rinktis iš visų žaidėjų

Susitikimui lietuviai ruošėsi nuo pirmadienio Liublianoje. Prieš paskutinę treniruotę stadione treneris Igoris Pankratjevas vylėsi, kad galės komandos sudėtį rinktis iš viso žaidėjų sąrašo.

„Nežiūrint į tai, kad visuomet lijo, turėjome geras sąlygas pasiruošimui ir produktyviai padirbėjome. Tiesa, neapsiėjome be smulkių traumų ir dar laukia viena treniruotė. Bet manau, kad rungtynėms visi žaidėjai bus pasiruošę“, – kalbėjo I. Pankratjevas.

Lietuvos komandai nepadės tik vartininkas Giedrius Arlauskis, kuris paskutinėse rungtynėse su San Marinu gavo raudoną kortelę. Jo vietą pretenduoja užimti Vytautas Černiauskas, Emilijus Zubas ir Džiugas Bartkus.

Pirmosios komandų rungtynės Vilniuje baigėsi slovėnų pergale rezultatu 2:0, kai Milivoje Novakvočius dukart pasižymėjo pirmajame kėlinyje.

„Slovėnijos komanda labai stipri, žaidžianti technišką futbolą. Tuo galėjome įsitikinti Vilniuje. Deja, bet tada du įvarčiai per penkias minutes išsprendė dvikovos baigtį“, – prisiminė treneris.

Saugas Mindaugas Panka teigė, jog apie varžovus turi pakankamai informacijos, tačiau svarbiausia bus pagerinti savo žaidimą.

„Turėjome varžovų analizę, žinome jų silpnąsias ir stipriąsias puses. Varžovai mėgsta pozicinį žaidimą, bet dažnai rizikuoja atakuodami ir palieka laisvų plotų. Reiks tai pabandyti išnaudoti ir pakovoti dėl trijų taškų, – teigė M. Panka. – Bet labiausiai turėtume žiūrėti į savo žaidimą. Svarbu disciplinuotai sužaisti gynyboje.“

Tikisi sirgalių palaikymo

Slovėnų futbolas geriausiai pažįstamas saugui Vykintui Slivkai, kuris praėjusį sezoną praleido „Nova Gorica“ klube. „Šiokia tokia nostalgija yra. Esu žaidęs ir Liublianoje, tai jaukus, naujas stadionas. Tiesa, tada rungtynes pralaimėjome, todėl liko kartėlis. Tikiuosi šįkart bus kitaip, – kalbėjo V. Slivka. – Slovėnai turi individualiai labai stiprių žaidėjų, bet jei rungtyniausime kaip komanda, galime iškovoti pergalę.“

Puolėjo Luko Spalvio teigimu, rinktinei kiekvienose rungtynėse svarbi ir aistruolių parama: „Visuomet tikimės sirgalių palaikymo. Atvažiuojame žaisti dėl šeimos, dėl fanų, dėl Lietuvos. Visada norisi matyti ištikimiausius fanus ir kitus gerbėjus, kurie palaikytų.“

Dvikova vyks daugiau nei 16 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Stožice" stadione. Rungtynių išvakarėse jau buvo parduota apie 10 tūkst. bilietų. Susitikimui teisėjaus vienas geriausių Europos arbitrų olandas Bjornas Kuipersas. 

Videoreportažas apie būsimas rungtynes:

M. Pankos interviu:

Treniruotės Liublianoje akimirkos: