Sportas

2020.04.08 23:21

Ispanijoje į kovą su koronavirusu kyla sporto žvaigždės – aukoja daiktus specialiam aukcionui

LRT.lt2020.04.08 23:21

Į pagalbą kovoje su koronaviruso protrūkio Ispanijoje prisijungė šalies sporto pasaulio žvaigždės, prisijungusios prie socialinės iniciatyvos #LaMejorAssistencia. Kampanijos metu sportininkų paaukoti daiktai bus išparduoti aukciono metu, o surinktos lėšos bus skiriamos kovos su COVID-19 viruso fondui.

Vienas geriausių visų laikų Ispanijos krepšininkų Pau Gasolis fondui skyrė savo sportinius batelius, su kuriais laimėjo bronzos medalį 2017 m. Europos vyrų krepšinio čempionate. Tenisininkas Rafaelis Nadalis paaukojo savo marškinėlius, kuriais vilkėdamas laimėjo prestižinio „Roland Garros“ turnyrą praėjusiais metais.

Prie iniciatyvos, kurią parėmė P. Gasolis ir R. Nadalis, bei, kurios metu tikimasi surinkti 11 milijonų eurų lėšų, iki šio trečiadienio jau spėjo prisijungti 77 Ispanijos krepšinio lygos (ACB) žaidėjai. Savo relikvijas ir mylimus daiktus aukojančių sporto įžymybių skaičius, anot Ispanijos sporto giganto „Mundo Deportivo“, auga kiekvieną dieną.

„Barcelona“ krepšinio klubo žaidėjas Alexas Abrinesas aukcionui skyrė savo sportbačius, su kuriais žaidė Oklahomos „Thunder“ klube. Madrido „Real“ veteranas Rudy Fernandezas fondui skyrė marškinėlius, su kuriais dalyvavo NBA dėjimų konkurse.

Tragiškai žuvusio pirmojo NBA rungtyniavusio ispano Fernando Martino vardinius marškinėlius fondui padovanojo krepšininko brolis Antonio. „Real“ gynėjas Sergio Llullas paaukojo savo marškinėlius, su kuriais praėjusį rugsėjį tapo pasaulio čempionu.

Aukcionas prasidės šeštadienį nuo 17 val. Ispanijos laiku ir tęsis iki 20:45 val.

Ispanija yra viena labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių valstybių. Čia skaičuojama beveik 147 tūkst. užsikrėtusių, iš kurių jau beveik 15 tūkst. mirė.