Sportas

2020.04.08 19:10

Su Jordanu titulus skynęs Kukočius nusivylęs: praėjo dar vieneri metai ir vėl nepatekau į krepšinio šlovės muziejų

LRT.lt 2020.04.08 19:10

Legendinis Kroatijos krepšininkas Toni Kukočius ir šiais metais neišgirdo savo pavardės tarp asmenų, šiais metais patekusių į Jameso Nasimitho krepšinio šlovės muziejų.

Triskart NBA čempionas su legendiniu Michaelo Jordano vedamu Čikagos „Bulls“ klubu, 1996 metais laimėjęs geriausiojo šeštojo žaidėjo apdovanojimą, pasaulio čempionas 1990-aisiais, 1991 m. Europos čempionato naudingiausias krepšininkas ir triskart Eurolygos čempionas yra iki šiol laikomas vienu geriausių savo pozicijos žaidėjų Europoje.

T. Kukočius šiais metais vėl buvo nominuotas patekti į krepšinio šlovės muziejų, tačiau net trečius metus iš eilės krepšininkas nebuvo įtrauktas į krepšinio geriausiųjų olimpą.

„Tiesa pasakius, man gerokai daugiau reiškia iškovoti titulai su „Bulls“ ekipa ir žaidimas kartu su Michaelu Jordanu, – bendraudamas su Kroatijos tinklalapiu tportal.hr kalbėjo krepšinio legenda. – Aš negaliu turėti įtakos patekimo į NBA šlovės muziejų procesui. Tą sprendžia žmonės, bet aš tikrai norėčiau sužinoti, kas jie tokie. Mes nežinome, kas yra tie sprendėjai, nes jie viešai nepristatyti. Aš tikrai nežinau, ar kada nors pateksiu į NBA šlovės muziejų. Ar to norėčiau? Aišku, kad taip. Visgi praėjo dar vieneri metai ir vėl nepatekau į krepšinio šlovės muziejų.“

Tarp krepšinio legendų, patekusių į krepšinio šlovės muziejų yra devyni Europos krepšininkai: Arvydas Sabonis ir Šarūnas Marčiulionis, rusas Sergejus Belovas, serbas Valde Divacas, bosnis Draženas Dalipagičius, graikas Nickas Galis, bei kroatai Krešimiras Čosičius, Draženas Petrovičius ir Dino Radža. T. Kokučius su D. Radža rungtyniavo legendiniame „Jugoplastika“ klube ir Kroatijos rinktinėje.

„Žinote, kai žmonės kalba apie geriausius visų laikų Europos krepšininkus ir mane mini su tokiomis legendomis kaip Arvydas Sabonis ar Draženas Petrovičius, kurie yra įtraukti į krepšinio šlovės muziejų, negaliu sakyti, kad man tai nerūpi. Kita vertus, nenoriu dėl to aušinti burnos“, – pridūrė T. Kukočius.