Sportas

2020.04.08 16:53

„Real“ saugo nuomonė: atlyginimo sumažinimas yra vėjais paleista auka

LRT.lt2020.04.08 16:53

Vokietijos futbolo rinktinės žvaigždė ir Madrido „Real“ klubo saugas Toni Kroosas gimtinėje atsakinėdamas į sporto tinklalaidės „SWR Sport“ metu užduodamus klausimus pasisakė prieš futbolininkams klubų taikomus atlyginimų sumažinimus, skelbia tinklalapis goal.com.

„Atlyginimo sumažinimas yra vėjais paleista auka ar pinigai, skirti klubui, – aiškino vokietis. – Kiekvienas žaidėjas turėtų spręsti, kas turi būti nuveikta su jo pinigų dalimi. Aš, manau, kad kiekvienam futbolininkui turi būti išmokėtas visas atlyginimas ir būtent jis turėtų spręsti, kam paskirti pinigus. Turime skirti pagalbą kitiems, o dabar yra daug vietų, kurioms galima padėti.“

Tokie futbolininko pasisakymai nebuvo sutikti džiugiai Ispanijoje. Anot šalies sporto giganto „Mundo Deportivo“, Madrido klubo organizacija bet kokiu atveju yra pasiryžusi sumažinti žaidėjų atlyginimus. Tai jau buvo padaryta krepšinio klubo žaidėjams.

Tarp sirgalių vokiečio žodžiai taip pat buvo sutikti priešiškai. Koronaviruso pandemijos stipriai paveiktoje Ispanijai gresia dideli ekonominiai sunkumai, todėl solidų uždarbį gaunančio saugo žodžiai įpylė žibalo į ugnį.

Prieš atlyginimų sumažinimą yra pasisakę ir kiti futbolo žaidėjai. Anglijos „Premier“ lygos „Derby County“ ekipoje rungtyniaujantis Wayne`as Rooney atlyginimų sumažinimą žaidėjams yra pavadinęs „gėdingu“ reikalu.

„Jeigu valdžios atstovai kreiptųsi į mane pagalbos, kad galėčiau paremti slaugos darbuotojus ar nupirkti kvėpavimo aparatų, su malonumu tą padaryčiau. Aš noriu žinoti, kur keliauja mano pinigai“, – aiškino W. Rooney.

Anglijoje kiekvieno futbolininko prašoma atlyginimus susimažinti 30 procentų.

„Esu vienas iš futbolininkų, kuris gali susitaikyti su dalimi sumažintų pajamų. Visgi ne kiekvienas žaidėjas yra tokioje pačioje situacijoje. Staiga visų prašoma susimažinti atlyginimus 30 procentų, kodėl esame paversti į atpirkimo ožius?“, – klausė W. Rooney.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.