Sportas

2020.04.08 11:01

Serenos Williams treneris pasipiktinęs: šlykštu, kai 100-asis geriausias pasaulio žaidėjas vos gali pragyventi

LRT.lt2020.04.08 11:01

Vienos geriausių visų laikų tenisininkių Serenos Williams treneris Patrickas Mouratoglou ragino atsakingus asmenis susivienyti ir padėti rasti sprendimą žemesnio rango tenisininkams, kuriems koronaviruso pandemija smogė itin stipriai.

Dėl pandemijos teniso sezonas buvo įšaldytas kovo pradžioje, o tokiu būdu žemesnio rango žaidėjai, kurių laimėjimai yra mažesni, liko be galimybės užsidirbti pinigų pragyvenimui.

Viešame laiške tviteryje treneris teigė, jog dabartinė situacija parodė, koks „išbalansuotas“ sportas tenisas yra.

„Priešingai nuo krepšininkų ar futbolininkų, teniso žaidėjai neturi fiksuotų sutarčių ir kontraktų. Jie patys moka už savo keliones, moka trenerių štabui, o jų pačių atlygis priklauso nuo to, kiek mačų jie laimi“, – AP cituoja trenerį.

Jei pajėgiausi teniso žaidėjai uždirba nemažus pinigus ir nepritekliaus nejaučia, žemesnio lygio sportininkams tampa sunku sudurti galą su galu.

2012-aisiais su S. Williams pradėjęs dirbti treneris teigia, jog supranta, kad pajėgiausi žaidėjai nusipelno savo laimėjimų, tačiau situacija turi keistis kitų sportininkų situacija.

„Man atrodo šlykštu, kai šimtasis geriausias vieno populiariausių sportų atstovas sunkiai gali iš to pragyventi“, – rašė prancūzas.

Kiek anksčiau buvo atliktas tyrimas, jog vos 250-350 pajėgiausių žaidėjų gali pragyventi iš teniso karjeros, tuo tarpu mažesnio pajėgumo sportininkai gali dažniau būti linkę į sukčiavimą.

P. Mouratoglou sako, jog būtina išlaikyti kuo daugiau sportininkų žaidime.

„Nebegalime tų žaidėjų užmiršti dar ilgesniam laikui, tai nėra teisinga ir turi keistis. Išnaudokime šį laisvą laiką ir pradėkime diskusiją“, – ragino treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.