Sportas

2020.04.07 23:31

FIFA pasiūlymai viruso akivaizdoje – perstumtas perėjimų langas ir pratęsti kontraktai

LRT.lt2020.04.07 23:31

Ilgą laiką apie koronaviruso įtaką pasauliniam futbolui tylėjusi FIFA pirmadienį išleido pranešimą, kuriame pateikė rekomendacijas ir pasiūlymus, kuriuos klubai gali svarstyti.

Esminiai pasiūlymai nutarime buvo du.

Pirmasis iš jų – perėjimų lango trukmės ir laiko keitimas. Kadangi dar nėra aišku, kada sezonai bus pratęsti ir baigsis, dėl to logikos netenka ir dabartinis perėjimų lango laikotarpis (liepos 1 – rugpjūčio 31).

FIFA siūlo šiais metais keisti perėjimų lango datas, tačiau konkrečių jų nepasiūlė – teigiama, jog šios aplinkybės gali būti nuspręstos tik tada, kai bus aiškios galimos čempionatų pratęsimų ir pabaigų datos.

Kitas siūlymas yra susijęs su žaidėjų kontraktais, kurie baigiasi šią vasarą.

Įprastai kontraktų trukmės yra nurodomos iki birželio 30-osios dienos, tačiau šiame sezone situacija gali susiklostyti taip, kad sezonai baigsis jau po šios datos.

FIFA siūlymas šioje vietoje yra toks, kokio ir buvo galima tikėtis – FIFA siūlo klubams ir žaidėjams rasti kompromisą ir kontraktus pratęsti iki tol, kol sezonas bus galutinai užbaigtas.

Verta paminėti, jog visa tai – tik FIFA siūlymai ir kol kas oficialaus patvirtinimo dėl nė vieno iš pateiktų sprendimų nėra.