Naujienų srautas

Sportas2020.04.07 10:53

JAV prokurorai: pasaulio futbolo čempionatai Rusijoje ir Katare buvo nupirkti

LRT.lt 2020.04.07 10:53

Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) sulaukė rimto smūgio iš JAV prokuratūros. Didžiausia futbolo bendruomenė kaltinama paėmusi kyšius iš Rusijos ir Kataro dėl teisės surengti pasaulio čempionatus.

Kalbos, kad tiek 2018-ųjų, tiek 2022-ųjų pasaulio čempionatai Rusijoje ir Katare buvo gauti ne pačiu skaidriausiu būdu, sklido labai ilgą laiką.

90 puslapių užimantis JAV prokurorų kaltinamasis aktas tvirtina, jog Rusija ir Kataras teikė kyšius FIFA atstovams, jog būtų suteikta teisė surengti didžiausią sporto renginį.

Pagrindiniu bylos „herojumi“ įvardijamas buvęs FIFA viceprezidentas Jackas Warneris. Teigiama, kad iš Trinidado ir Tobago kilęs verslininkas paėmė 5 mln. JAV dolerių vertės kyšį.

Kaip atskleidžiama dokumente, bankiniai pervedimai buvo atlikti iš dešimt skirtingų kompanijų, kurios yra registruojamos tokiose šalyse, kaip Kipras, Anglija ir Didžiosios Britanijos Mergalių salos.

Byloje figūruoja 22 žmonės iš tuometinio FIFA Vykdomojo komiteto, kurių balsai ir lėmė, jog Rusija bei Kataras gavo teisę rengti pasaulio čempionatus.

1 mln. dolerių vertės kyšis, prabalsavus už Rusiją, atiteko Gvatemalos futbolo federacijos prezidentui Rafaeliui Salguero.

Dokumente taip pat minimos Ricardo Teixeira, Nicolo Leozo ir Chucko Blazerio pavardės, jau iš anksčiau žinomos dėl įvairių korupcijos skandalų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi