Sportas

2020.04.07 08:27

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė – rekordinėse reitingo aukštumose

LRT.lt2020.04.07 08:27

Naujausiame FIFA sudarytame pasauliniame reitinge Lietuvos paplūdimio rinktinė pakilo į 50 vietą. Tai yra aukščiausia pasiekta pozicija istorijoje. Per paskutinius tris mėnesius (nuo paskutinio reitingo) Lietuvos rinktinė pakilo dviem laipteliais į viršų, rašoma LFF svetainėje.

„Be abejo, smagu. Prieš ketverius metus ši rinktinė buvo tik 79, o dabar nuolat kyla į viršų. Ir žinote... tai dar ne riba. Jei susitvarkysime su virusu ir gerai padirbėsime, po metų būsime dar aukščiau“, – sakė antrus metus su Lietuvos paplūdimio rinktine dirbantis treneris Sahibas Mammadovas.

Virš lietuvių reitinge įsitaisiusios Moldovos, Estijos ir Rumunijos komandos. Anot S. Mammadovo, visos šios ekipos nėra stipresnės už Lietuvą.

„Praėjusiais metais mes turėjome nuostabų turnyrą Maskvoje. Ten žaidėme su dar aukštesnio kalibro varžovais. Rudenį Italijoje kiek nepasisekė, tačiau mes vis dar esame auganti komanda, todėl sunku tikėtis, kad visąlaik laimėsime“, – skirtingai pasibaigusius turnyrus prisiminė specialistas iš Azerbaidžano.

Pagal pradinį planą, balandžio mėnesio pabaigoje Lietuvos paplūdimio rinktinė turėjo rinktis į Prienus keturių dienų stovyklai. Gegužę suplanuota penkių dienų stovykla Antalijoje. Ar pavyks susirinkti tomis dienomis, kol kas neaišku.

„Kitą savaitę paaiškės galutinai, bet dėl šių stovyklų esu beveik tikras, kad jos neįvyks. Svarbu, kad situacija pasitaisytų iki liepos mėnesį turėsiančios įvykti atrankos“, – sakė S.Mammadovas.

Naująją pasaulio reitingo lydere tapo Portugalijos paplūdimio rinktinė, kurios vizitas dar šių metų rugpjūtį yra numatytas į Lietuvą, į Palangoje vyksiantį keturių komandų draugišką turnyrą. Be Portugalijos ir Lietuvos jame turėtų dalyvauti Šveicarija ir Baltarusija.

Metus paplūdimio atstovai užbaigs stovykla Lietuvoje bei atrankos varžybomis Italijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.