Naujienų srautas

Sportas2015.10.08 20:07

FIFA nušalino nuo pareigų prezidentą S. Blatterį ir UEFA vadovą M. Platini

BNS 2015.10.08 20:07

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) etikos komitetas ketvirtadienį nušalino jos prezidentą Seppą Blatterį ir Europos futbolo organizacijos UEFA vadovą Michelį Platini (Mišelį Platini), kurie bent 90 dienų negalės eiti pareigų dėl savo ryšių su Šveicarijos tiriamu korupcijos skandalu.

Šveicarijos prokurorai praeitą mėnesį pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl S. Blatterio pasirašyto kontrakto, suteikiančio teisę televizijai transliuoti Pasaulio čempionato parengiamojo etapo rungtynes Karibų regione, taip pat dėl 2011 metais atlikto 2 mln. Šveicarijos frankų mokėjimo M. Platini.

Šveicarijos generalinis prokuroras sakė, kad M. Platini statusas tame tyrime yra tarpinis tarp liudininko ir kaltinamojo.

Nepriklausomas etikos komitetas taip pat uždraudė Pietų Korėjos verslo magnatui Chung Mong-joonui, taip pat M.Platini, kandidatuoti į FIFA prezidento postą šešerius metus.

Tuo tarpu FIFA generalinis sekretorius Jerome'as Valcke, kuriam jau anksčiau buvo nurodyta palikti FIFA dėl atskiro bilietų skandalo, buvo nušalintas nuo pareigų 60 dienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi