Naujienų srautas

Sportas2020.04.06 16:08

Utenos „Juventus“ klubo direktorius neigia kaltinimus susitarimais ir regi skurdesnę LKL klubų ateitį

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.04.06 16:08

Sekmadienio vakarą Lietuvos krepšinio padangėje kaip ryški kometa suspindo Klaipėdos „Neptūno“ klubo savininko Sigito Ambrazevičiaus laiškas, kuriame Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubų vadovybės kaltinamos sulaužius bendrą susitarimą dėl žaidėjų atlyginimų.

S. Ambrazevičiaus teigimu, lygos klubai buvo įsipareigoję laikytis vieningos pozicijos dėl atlyginimų mokėjimo krepšininkams. „Neptūno“ savininkas kaltino uteniškius ir pasvaliečius „pakišus kiaulę“ – neva savo iniciatyvą susitarus su žaidėjais dėl jų atsiskaitymų už likusią nutraukto 2019–2020 m. LKL sezono dalį.

Savo ruožtu, Utenos „Juventus“ klubo direktorius Eimantas Skersis, bendraudamas su portalu LRT.lt, tvirtino, kad klubai nebuvo pasiekę bendro sutarimo dėl krepšininkų atlyginimų.

„Iš savo pusės galiu pasakyti, kad kažkokio susitarimo tarp klubų nebuvo. Mačiau, kad ir Arūnas (A. Bartuška – LRT.lt) kitame portale kalbėjo lygiai taip pat. Aš apie tai negirdėjau. Skaičiau, kad tokia ir Remigijaus Milašiaus pozicija“, – tvirtino E. Skersis.

Sprendimas nutraukti LKL sezoną buvo priimtas dar kovo 12-ąją sušaukto neeilino lygos ir klubų vadovo posėdžio metu. Priimtas precendeto Lietuvos krepšinyje neturintis sprendimas paliko atvirą klausimą dėl žaidėjų uždarbio už likusią 2019– 2020 m. sezono dalį.

Po posėdžio klubų vadovai dar tiksliai negalėjo pasakyti, kaip pavyks išspręsti šį opų abiems pusėms klausimą, tačiau portalui LRT.lt E. Skersis tvirtino, kad reikalai „Juventus“ klube pasistumėję į bendro kompromiso pusę.

„Mes esame pasiekę susitarimą su visais žaidėjais. Turime visų krepšininkų parašus. Nesakau, kad jau esame atsiskaitę dėl tam tikrų kompensacijų, dėl kurių tarėmės. Kaip bebūtų, tikimės jas išmokėti artimiausiu metu. Yra nustatyti terminai“, – kalbėjo Utenos klubo direktorius.

Abi puses tenkinantis susitarimas ir taikus 2019–2020 m. sezono užbaigimas, anot vieno „Juventus“ vadovų, yra labai svarbus žingsnis žengiant šviesesnę ateitį. Koronaviruso pandemijos sukeltas ekoniminis sunkmetis gali gerokai sumažinti finansines injekcijas Lietuvos krepšinio klubams, todėl komandos bus priverstos susiveržti diržus.

„Faktas, kad komandų biudžetai mažės. Tuo net neabejoju ir čia nereikia būti ekonomikos specialistu. Įmonių reklamos ir marketingo lėšos bus apkarpomos. Savivaldybės atveju taip pat bus sunkiau surinkti lėšas, nes šiuo metu gyventojai dar gali nemokėti GPM (Gyventojų pajamų mokesčių – LRT.lt). Kiek drastiškai mažės biudžetai, sunku pasakyti. Apie kitą sezoną dar nekalbėjome nei su savivaldybe, nei su nei vienu rėmėju.

Praeis kažkiek laiko, sulauksime vasaros ar bent vėlyvo pavasario ir pradėsime kalbėti. Vis tiek reiks pradėti dėlioti kažkokius planus. Kitas dalykas – neaišku, ar kitas sezonas startuos laiku. Jeigu karantinas užsitęs, gali nusikelti ir sezono pradžios data.

Manau, kad dabar klubų tikslas turėtų būti, nekalbu tik apie mažesnius klubus, ne galvoti apie kitą sezoną, o turėti, kuo geresnę startinę poziciją kitam sezonui. Kitais žodžiais tariant, komandos turi iki minimumo sumažinti šio sezono nuostolius. Kitų klubų nepasitenkinimas ir kyla iš tokio noro – visi nori minimalizuoti nuostolius. Tokia ir mūsų nuostata. Kaip mums seksis, pamatysime po 2–3 savaičių“, – aiškino E. Skersis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi