Sportas

2020.04.06 11:37

Ispanijos krepšinio žvaigždė Gasolis papasakojo apie situaciją gimtinėje: sunku, nes netenkame daug gyvybių

LRT.lt2020.04.06 11:37

Pėdos traumą besigydanti Ispanijos krepšinio žvaigždė Pau Gasolis sudalyvavo specialioje tiesioginėje transliacijoje, kurios metu atsakė į krepšinio apžvalgininko Zacho Lowe`o klausimus.

Aukštaūgis tapo NBA organizuojamos iniciatyvos #NBATogether dalimi, kurios metu lygos bendruomenės nariai dalinasi savo istorijomis bei iniciatyvomis, skirtomis kovai su koronavirusu.

39-erių metų 216 cm ūgio krepšininkas papasakojo apie situaciją Ispanijoje, kuri kenčia nuo koronaviruso protrūkio.

P. Gasolio gimtinėje jau yra nustatyti daugiau nei 130 tūkst. ligos atvejų, o užsikrėtę virusu mirė daugiau nei 12,6 tūkst. žmonių.

„Ispanija buvo ypač paveikta koronaviruso. Tai palietė visus – mano draugus, šeimą, buvusius bendraklubius. Sunku, nes kasdien netenkame daug gyvybių. Yra daroma viskas, kas yra įmanoma. Man įdomu stebėti, kaip su koronaviruso protrūkio tvarkosi tos valstybės, kurios jau nuo pirmųjų dienų taikė griežtus apribojimus žmonėms bei stengėsi sumažinti viruso kilimo kreivę. Šalys, kuriose požiūris į kovą su koronavirusu buvo ne toks griežtas, dabar moka labai brangiai. Tai pamokos ateičiai, turime jas išmokti“, – aiškino P. Gasolis.

Triskart Europos, 2006 m. pasaulio čempionas bei dukart olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas ypač domisi medicina. Abu P. Gasolio tėvai dirba sveikatos apsaugos struktūroje, o pats krepšininkas iki karjeros proveržio „Barcelona“ klube Barselonos universitete studijavo mediciną.

Krepšininkas pasidalijo savo įžvalgomis apie tai, kokį poveikį visam pasauliui turės koronaviruso pandemija.

„Kažkada pandemija bus numalšinta, bet tai bet kokiu atveju turės įtakos mūsų gyvenimui. Mes nežinome, ką ateityje laikysime „normaliu“ gyvenimo būdu. Turėsime prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų po izoliacijos namuose. Mūsų įpročiai pasikeis. Matome tokią situaciją Kinijoje, kuri grįžta į „normalaus“ gyvenimo vėžes. Apsauginės kaukės taps privalomos tol, kol visiškai nepažabosime viruso. Reikia tikėtis, kad mokėsi įveikti koronavirusą“, – pasakojo P. Gasolis.

Aukštaūgis 2018–2019 m. sezone patyrė pėdos traumą iki jau daugiau nei metus nežaidė krepšinio. Paskutinį kartą aikštėje ispanas buvo pasirodęs su Milvokio „Bucks“ klubo marškinėliais.

Paklaustas apie karjeros pabaigą, krepšininkas neatmetė galimybės paskutinį karjeros sezoną sužaisti „Barcelona“ klube, su kuriame P. Gasolis 2000–2001 m. sezone žaidė kartu su Šarūnu Jasikevičiumi.

„Tai viliojanti idėja. Išvykęs žaisti į Memfį (Memfio „Grizzlies“ – LRT.lt), visuomet galvojau apie tai. Aišku, su kiekvienu sezonu NBA lygoje mano sugrįžimas į Barseloną tapdavo vis sunkiau įmanomas. Mano brolis Marcas yra sakęs, kad paskutinį sezoną norėtų sužaisti Žironos komandoje. Pažiūrėsime, gal man pavyks tai padaryti, o gal ir ne, – pasakajo krepšininkas. – Mano pėdos situacija kabo ore. Medicinos įstaigos šiuo metu yra sunkiai pasiekiamos. Negaliu išsitirti pėdos. Viskas yra nukelta į ateitį, todėl esu priverstas laukti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.