Sportas

2015.10.08 10:42

A. Liubinskas: Pasiekti gerą rezultatą prieš anglus bus lengviau nei prieš slovėnus

eurofootball.lt 2015.10.08 10:42

Šią savaitę prasideda paskutinės 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynės. Penktadienį Lietuvos rinktinės laukia Slovėnijos komanda, pirmadienį – pirmąją vietą užsitikrinęs anglų žvaigždynas.

Futbolo naujienų portalas „Eurofootball.lt“ pakalbino buvusį Lietuvos rinktinės trenerį Algimantą Liubinską, kuris pasidalijo savo mintimis apie rinktinės trūkumus, galimybę pasiekti pergalę prieš anglus ir, žinoma, netinkamus LFF sprendimus.

– Treneri, kaip vertinate mūsų rinktinės šansus prieš Slovėnijos komandą?

– Sunku kažką pasakyti šiuo klausimu, tačiau slovėnams yra būtina pergalė, jie žais namuose, todėl jų galimybės yra daug didesnės. Slovėnai savo komandoje turi labai gerą futbolininką Keviną Kamplą, kurį rinktinei sustabdyti bus ypatingai sunku.

Sykį Lietuvos rinktinei yra pavykę iškovoti pergalę Maribore, tačiau nelabai realu, kad šis scenarijus pasikartos penktadienį.

– Slovėnijos rinktinės žaidėjai teigia, kad prieš lietuvius tikrai nebus lengva. Kaip manote, ar taip jie sako iš pagarbos varžovui, ar iš tikrųjų prisibijo mūsų rinktinės?

– Na, mano nuomone, tai sakoma tik iš pagarbos. Slovėnai puikiai supranta, kad nereikia išsišokti ir nori išlaikyti gerus santykius, jei dar kada teks atvykti į Lietuvą. Taip pat jie prisibijo tokių kalbų, nes jiems yra reikalinga tik pergalė, todėl nenorima nudegti anksčiau laiko.

Rinktinės laukia dar du susitikimai. Jūsų nuomone, ar per šias dvejas rungtynes turime šansų iškovoti bent vieną tašką?

– Neseniai teko skaityti straipsnį apie nesėkmingiausių rinktinės žaidėjų dešimtuką, kuriame atsidūrė Wayne‘as Rooney. Pastaruoju metu jo demonstruojama sportinė forma yra itin prasta, nežinau, kas dėl to kaltas, gal priaugęs svoris. Teko stebėti Londono „Arsenal“ ir „Manchester United“ susitikimą, kuriame Rooney buvo tuščias.

Esmė tame, kad tokia anglų futbolininkų savijauta galime pasinaudoti. Mano nuomone, LFF stadione prieš juos galime pasiekti lygiąsias ar net pergalę. Manau, kad prieš anglus bus lengviau nei prieš slovėnus, nes pastarieji kovos vis dar dėl kelialapio, o anglai jau turi užsitikrinę vietą ir neturės dėl ko stengtis.

E grupėje išliekame priešpaskutinėje vietoje. Ar panašios vietos ir tikėjotės prieš prasidedant Europos čempionato atrankai?

– Na, čia tikėtis galėjome bet ko, bet su dabartiniu mūsų valdžios pažiūriu į futbolą negalėjome ir tikėtis daugiau. Galiu pasakyti tik tiek, kol neturėsime aiškios sistemos jaunių futbole, nepakeisime dabartinės valdžios, tol neturėsime jokių rezultatų.

Jei per paskutines dvejas rungtynes Lietuvai nepavyks iškovoti nei vieno taško, kaip manote, ar gali būti atleistas vyriausiasis rinktinės treneris Igoris Pankratjevas?

– Visi puikiai supranta, kad problema ne su treneriu, o su kitais žmonėmis. Jeigu atleis – ateis kitas, tačiau kol visi „pilkieji kardinolai“ nepasitrauks, tol niekas nepasikeis. Na, bet žinant LFF, tai Igoris greičiausiai pasitrauks.

Jūsų nuomone, ko mūsų rinktinei labiausiai pritrūko šioje Europos čempionato atrankoje?

– Pirmiausia, reikėjo naujos valdžios. Įdomiausia tai, kad jie teigė, jog nori jaunos rinktinės, nors rinktinės vidurkis buvo 27 metai. Labai pasigedau patyrusių žaidėjų, tokių kaip Marius Stankevičius ar Žydrūnas Karčemarskas.

Taip pat teko girdėti, kad žaidėjai neturėjo jokio balso, o jei jį būtų parodę, tada grėstų atsarginių suolelis. Girdėjau, kad Saulius Mikoliūnas kažką pasakė treneriams ir už tai buvo nubaustas. Taigi, dabartinė rinktinė nėra pasiruošusi ir sukomplektuota rimtiems turnyrams.