Sportas

2020.04.03 22:17

Belgai ne juokais užrūstino UEFA – gresia skaudžios pasėkmės vietiniams klubams

LRT.lt 2020.04.03 22:17

Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) greitai sureagavo į Belgijoje priimtą sprendimą nutraukti sustabdytą čempionatą ir paskelbti laimėtoją. „Mundo Deportivo“ tinklalapyje teigiama, kad kitame sezone Belgijos klubams gali būti uždrausta rungtyniauti Europos klubiniuose turnyruose.

2019–2020 m. sezono čempionais Belgijoje paskelbta „Club Brugge“ vienuolikė. Tokį sprendimą priėmė lygos direktorių taryba, kuri jį kaip rekomendaciją nusiuntė Generalinei asamblėjai.

Penktadienį UEFA atstovai susisiekė su Belgijos lygos vadovybė, tačiau pastaroji atsisakė pakeisti priimtą sprendimą. Belgija tapo pirmąja valstybe, kuri nusprendė dėl koronaviruso pandemijos sustabdytą sezoną visiškai užbaigti.

Daugelyje valstybių ir toliau laukiama vietos valdžios leidimo sugrįžti į stadionus ir pratęsti nacionalines pirmenybes. Nenorėdama, kad tokie sprendimai taptų tendencija, UEFA vadovybė į kalbas su belgais pasitelkė ir ultimatumų retoriką bei grasina klubų pašalinimu ir tarptautinių turnyrų.

Bendrame UEFA ir Europos klubų asociacijos (ECA) išleistame pranešime spaudai pasiųsta žinutė visų šalių čempionatų rengėjams dėl galimų pasekmių nutraukus sezoną.

„Esame užtikrinti, kad artimiausiais mėnesiais galime vėl pradėti žaisti futbolą. Tokiomis sąlygomis, kurias padiktuotos vietos valdžios atstovai. Manome, kad sprendimai dabar užbaigti sezonus yra priimami per anksti ir nėra teisingi. Tokiu atveju pasiliekame teisę peržiūrėti klubų iškovotų vietų 2020–2021 m. sezono tarptautiniuose turnyruose teisėtumą“, – skelbiama pranešime.

Čempionu paskelbtas „Club Brugge“ klubas automatiškai gavo vietą kito sezono Čempionų lygos turnyro grupių etape. Visgi dar nėra aišku, ar šiai ekipai bus palikta teisė dalyvauti prestižiniame Europos klubiniame turnyre. Teigiama, kad UEFA lauks galutinio Generalinės asamblėjos sprendimo.

Belgijos lygos Generalinė asamblėja sprendimą dėl sezono nutraukimo ir nugalėtojų paskelbimo oficialiai turėtų patvirtinti balandžio 15-ąją.