Sportas

2020.04.03 20:03

Šeši Italijos „Serie A“ klubai šiame sezone rungtyniauti nebenori

LRT.lt2020.04.03 20:03

Šešios Italijos aukščiausios futbolo lygos „Serie A“ komandos nenori pratęsti sustabdyto sezono, praneša Ispanijos sporto gigantas „Mundo Deportivo“.

Skelbiama, kad tarp sezoną visiškai užbaigti norinčių klubų yra „Brescia“, „Udinese“, SPAL, „Torino“, „Sampodria“ ir „Genoa“. Su šiomis ekipomis solidarizuojasi ir „Milan“, „Fiorentina“ ir „Cagliari“.

Tarp komandų, norinčių pratęsti sezoną – „Juventus“, „Lazio“, „Parma“, „Roma“ ir „Napoli“.

Šiuo klausimu nuomonės nėra pateikęs „Inter“ klubas, o sezono pratęsimas „Atalanta“ ekipai iš Bergamo būtų per daug sudėtingas. Bergamo miestas – Italijos koronaviruso židinys.

Tvirtinama, kad didžiausią įtaką tokiam sprendimui turi Italijoje susidariusi situacija dėl koronaviruso protrūkio bei gaunama informacija iš medikų. Iš viso šalyje jau užfiksuoti beveik 120 tūkst. susirgimų koronavirusu. Nuo ligos mirė beveik 15 tūkst. italų.

Sustabdytas 2019–2020 m. Italijos futbolo sezonas jau praktiškai tapo valstybinės svarbos reikalu. Italijos valdžia, kad sezonas būtų pratęstas ir tai žmonėms įkvėptų didesnės vilties.

Penktadienį „Serie A“ klubai diskutavo apie žaidėjų atlyginimų sumažinimą. Futbolininkai nori, kad sumažintos būtų dviejų mėnesių algos, o klubai – keturių.

Turino „Juventus“ ir Europos futbolo klubų asociacijos prezidentas Andrea Agnelli siekia, kad sustabdytas sezonas būtų pratęstas bei ieško įvairių galimybių, kaip tą padaryti, kad nebūtų pakenkta žaidėjų ir sirgalių sveikatai.

Kovo 9-ąją sustabdytas „Serie A“ čempionatas tapo vienu pirmųjų, kuris buvo nutrauktas dėl koronaviruso. Italijoje netyla aršios diskusijos dėl to, ar apskritai sezonas turėtų būti atnaujintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.