Sportas

2020.04.03 18:25

Anglijos klubai teiks pasiūlymą futbolininkams – bus prašoma trečdaliu susimažinti algas

LRT.lt2020.04.03 18:25

Koronaviruso pandemijai negailestingai sustabdžius sporto renginius ir stumiant profesionalius klubus į finansines problemas, Anglijos „Premier“ futbolo lygos klubų vadovybė prašys žaidėjų susimažinti kontraktuose nurodytus atlyginimus 30 procentų, skelbia BBC.

Tai pat bendrai nutarta, kad sezonas bus pratęstas tuomet, kai tą daryti leis aplinkybės.

Skelbiama, kad „Premier“ lyga skirs 120 milijonų svarų antrajam pagal pajėgumą „Championship“ šalies futbolo divizionui bei Nacionalinei lygai (penktasis divizionas). Dar 20 milijonų svarų bus paaukota Nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai (NHS) bei krizės pažeistoms visuomenės grupėms.

Klubų vadovybės vis dar tikisi, kad 2019–2020 m. sezonas bus užbaigtas.

„Sezonas bus atnaujintas tik tada, kai tą leis valdžia ir medikai, – skelbiama „Premier“ lygos pranešime. – Jau anksčiau skelbta, kad „Premier“ lygos sezonas, kaip žadėta, gegužės pradžioje nebus pratęstas. Futbolas sugrįš tik tada, kuomet bus saugu jį žaisti.“

Po penktadienį įvykusios konferencijos, „Premier“ lygos vadovybė pasiūlė atlyginimų susimažinimo planą tam, kad būtų išsaugoti organizacijose dirbantys darbuotojai.

„Šie pasiūlymai bus nuolat peržiūrimi dėl susiklostančių aplinkybių. Lyga palaikys nuolatinį kontaktą su Profesionalių futbolo žaidėjų asociacija“, – teigiama „Premier“ lygos pranešime.