Sportas

2015.10.07 21:39

R. Navardausko treneris: į priekį jis eina stulbinamais žingsniais

Ne tik gimtosios Kvėdarnos, bet ir visos Lietuvos didvyriu tapęs dviratininkas Ramūnas Navardauskas skaičiuoja, kad šiemet vien varžybose numynė 12 tūkst. kilometrų. Tačiau net ir po svarbiausių sezono varžybų pasaulio čempionato prizininkas atostogoms laiko daug neturi ir jau greit pradės rengtis kitam sezonui. Pasak pirmojo dviratininko trenerio, jo auklėtinis tobulėja stulbinamais žingsniais.

Pirmajam Lietuvos dviratininkui vyrui, iškovojusiam pasaulio čempionato medalį, R.Navardauskui, gimtinėje vietoje poilsio – sveikinimų ir dėmesio lavina. Planetos pirmenybių grupinių lenktynių bronzos medalio laimėtojas trečiadienį apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento medaliu „Už sporto pergales“.  Tokį pat apdovanojimą gavo ir pirmasis sportininko treneris Kęstutis Česaitis.

R. Navardauskas pastaraisiais metais vis papildo Lietuvos dviračių sporto istoriją – 2012-aisiais jis tapo pirmuoju dviratininku, vilkėjusiu prestižinių „Giro de Italia“ lenktynių lyderio marškinėlius, po dvejų metų lietuvis laimėjo ir „Tour de France“ lenktynių etapą.

„Kaip bebūtų, vienos dienos varžybas laimėti sunkiau nei daugiadienių varžybų vieną etapą. Aišku, pačias daugiadienes laimėti yra sunkiau nei vienadienes.  Lyginant, trečią vietą pasaulio čempionate aš vertinčiau aukščiau negu kitas pergales“, – sakė pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas.

„Jeigu mes pažiūrėtume į Ramūno karjerą, tai jis eina stulbinamais žingsniais į priekį ir šitas medalis, aš manau, gali būti tik tarpinė grandis, nes Ramūnas tikrai stiprus ir, jeigu traumų nebus, tai jis gerą penkmetį mus džiugins“, – dviratininką gyrė pirmasis jo treneris.

R. Navardauskas Lietuvoje viešės ne daugiau kaip savaitę. Po to laukia pažintinė jo atstovaujamos Jungtinių Amerikos valstijų komandos „Cannondale-Garmin“ treniruočių stovykla. 27-erių lietuvis tikina, kol kas dar negalvojantis apie Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Šiuo metu Lietuva dviračių plento varžybose yra iškovojusi dvi olimpines vietas vyrams, o moterims dar teks pakovoti dėl teisęs vykti į Braziliją.