Naujienų srautas

Sportas2020.04.04 13:59

Pavasarinis karantinas Prancūzijoje – milijardiniai nuostoliai sporto pramonei ir rizika profesionaliems klubams

LRT.lt 2020.04.04 13:59

Prancūzijos sporto ir dviračių sąjungos skaičiavimai rodo, kad šalies sporto sektoriaus nuostoliai dėl koronaviruso per pirmąjį 2020 metų pusmetį sudarys daugiau nei 3 milijardus eurų.

Gyvenimas Prancūzijoje sulėtėjo kovo 17 dieną. Siekiant kovoti su pandemijos plitimu, kaip ir daugelyje šalių, uždarytos ne būtiniausių prekių parduotuvės, sporto ir sveikatingumo centrai. Veiklą priversti stabdyti sporto prekių gamintojai ir tiekėjai, kuriems dabar tenka kovoti dėl išgyvenimo.

Šalies sporto segmentui atstovaujanti Sporto ir dviračių sporto sąjunga apklausė per 900 įmonių. 98 procentai apklaustų kompanijų vadovų laukia mažėsiančios apyvartos, du trečdaliai mano, kad jų pajamos kris daugiau nei 30 procentų.

Jeigu karantinas šalyje užsitęs iki balandžio pabaigos, sektoriaus atstovai skaičiuoja negausiantys daugiau nei 3 milijardų eurų pajamų. Daugiausiai praras prekybininkai ir gamintojai.

Virgile‘as Caillet, vykdomasis sąjungos direktorius sako, kad pavasaris – vienas pelningiausių metų laikų, kai žmonės vėl pradeda aktyviai sportuoti.

„Šylantys orai, pavasaris, paprastai lemia didžiausią sporto ir sveikatingumo prekių paklausą. Todėl ši priverstinė pertrauka bus itin žiauri“, – kalbėjo V. Caillet.

„Du labiausiai koronaviruso paveikti sektoriai... prekybos ir laisvalaikio, kurių aktyvumas bus nulinis.

Dažniausiai tai yra smulkusis verslas, mažos įmonės, neturinčios daug darbuotojų ir didelių apyvartų. Tokiomis sąlygomis jiems bus sunku išsilaikyti ilgesnį laiką“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo V. Caillet.

Pasak Sąjungos atstovo, laikinai be darbo gali likti 50 tūkstančių sporto ir laisvalaikio sektoriaus darbuotojų.

Krizė itin skaudžiai atsilieps ir profesionaliems sporto klubams. V. Caillet skaičiavimais, maždaug 60 procentų sportą remiančių bendrovių nebepajėgs vykdyti sutartinių įsipareigojimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi