Naujienų srautas

Sportas2020.04.03 09:36

Komandos lenktynininkus į „koronaviruso stovyklą“ išsiųsti norėjęs „Red Bull“ atstovas keičia toną: buvau ne taip suprastas

LRT.lt 2020.04.03 09:36

„Red Bull“ patarėjas sporto klausimais Helmutas Marko teigia buvęs klaidingai interpretuotas dėl stovyklos, kurioje sportininkai būtų galėję užsikrėsti koronavirusu.

Kaip rašo f-1.lt, austras ne taip seniai susilaukė daug kritikos po to, kai užsienio žiniasklaidoje pasirodė jo komentarai apie idėją sportininkams suorganizuoti stovyklą, kurioje jie galėtų užsikrėsti koronavirusu, o nuo jo pasveikę naują F-1 sezoną galėtų pradėti būdami geriau pasiruošę.

„Mes turime keturis F-1 pilotus ir aštuonis ar dešimt jaunų sportininkų, priklausiančių „Red Bull“ programai. Idėja buvo tokia: suorganizuoti stovyklą, kurioje būtų galima praleisti šį psichologiškai ir fiziškai sunkų laikotarpį. Tuo pačiu tai būtų buvęs idealus metas užsikrėsti. Tai jauni, stiprūs vaikinai. Taip jie būtų pasiruošę lenktynėms, kad ir kada jos prasidės“, – pareiškė H. Marko.

Po tokių pasisakymų austras sulaukė daug kritikos, o „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris BBC paprašytas pakomentuoti tokius kolegos pareiškimus teigė, kad komandos viduje tokių austro idėjų niekas rimtai nevertino.

Pats. H. Marko dabar teigia, jog buvo tiesiog klaidingai interpretuotas žiniasklaidos atstovų.

„Žinoma, kad tai netiesa. Niekas nekalbėjo apie tyčinį užkrėtimą. Tokios frazės buvo tiesiog ištrauktos iš vieno interviu, kuris taip pat buvo klaidingai pateiktas. Austrijoje visa žiniasklaida yra pamišusi dėl koronaviruso. Nesvarbu, tai radijas, televizija ar laikraščiai, visi tik ir kalba apie virusą. Bet dėl vieno dalyko esu tikras - tikrai nenorėčiau, kad mano pilotai užsikrėstu virusu“, – sakė jis.

H. Marko teigimu, jis turėjo minčių apie stovyklą sportininkams, bet ne apie tokią, apie kokią skelbė žiniasklaida.

„Turime būti atsargūs ir pasistengti kuo greičiau suvaldyti šią pandemiją. Esu tikras, kad virusu buvau užsikrėtęs vasario mėnesį. Dešimt dienų mane kamavo simptomai, būdingi šiam virusui. Nuvykęs į Melburną jau jaučiausi geriau. Grįždamas iš ten turėjau trumpam apsistoti Dubajuje. Sunku net nupasakoti kokios tuo metu ten buvo sąlygos. Dešimtys tūkstančių žmonių iš įvairiausių šalių. Bet aš tuo metu negalėjau užsikrėsti, nes tuo metu jau buvau atsparus tam virusui.

Jei žmonės mano amžiaus, kurie priklauso labiausiai pažeidžiamų grupei, gali užsikrėsti šiuo virusu ir pasveikti, tokiu atveju jauni, sveiki ir fiziškai stiprūs jaunuoliai tikrai neturėtų per daug dėl to nerimauti dėl galimų pasekmių. Nepaisant visų pavojų, tai buvo vienintelė priežastis, dėl kurios mes planavome suorganizuoti stovyklą savo sportininkams. Ten jie būtų galėję išlikti susikaupę ir tinkamai fiziškai pasiruošę. Bet niekada nebuvo jokių kalbų apie tyčinę infekciją“, – minėjo H. Marko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi