Sportas

2020.04.02 15:51

Italijos klubo prezidentas įsiutęs: jei pirmenybės būtų pratęstos, sutikčiau kiekvienas rungtynes pralaimėti be žaidimo

LRT.lt2020.04.02 15:51

Italija yra vadinama koronaviruso židiniu Europoje, tačiau šalies futbolo pirmenybės šiuo metu yra suspenduotos laikinai ir nenutrauktos. „Brescia“ klubo prezidentas Massimo Cellino pasisakė aštriai – jo manymu, čempionato pratęsimas parodytų nepagarbą koronaviruso aukoms ir jų artimiesiems.

UEFA kiek anksčiau tvirtino, jog sieks, kad nacionalinės pirmenybės būtų užbaigtos iki birželio 30-osios dienos, o dėl to neribotam laikui nukėlė Čempionų ir Europos lygų tolimesnes varžybas.

Kol kas nė viena Europos lyga nepriėmė sprendimo nutraukti čempionatą – visos šalys vis dar ieško būdų, kaip būtų galima užbaigti pirmenybes ir kiek įmanoma sumažinti finansinius nuostolius.

Tačiau „Brescia“ klubo prezidentas Massimo Cellino teigia, jog turnyras turėtų būti nutrauktas, nes jo pratęsimas būtų itin nepagarbus gestas.

„Sezono pratęsimas nebeturi jokios prasmės. Nė viena komanda nebegrįš tokia, kokia buvo, rungtynės būtų žaidžiamos už uždarų durų, taip pat kyla rizika ir sportininkams.

Mano manymu, grįžti į aikštes būtų beprotybė. Jei jie mus privers tai daryti, esu pasirengęs nė vienose rungtynėse neleisti savo komandos į aikštę ir priimti pralaimėjimus 0:3 be žaidimo vien iš pagarbos miesto gyventojams ir tiems, kurių jie neteko“, – „Gazzetta dello Sport“ teigė italas.

Jis taip pat sukritikavo UEFA retoriką ir teigė, jog šie į viską žvelgia tik pro ekonominę prizmę.

„Jie negali nieko spausti. Birželio 30-oji yra tada, kai reikia pristatyti komandų biudžetus ir kada baigiasi žaidėjų kontraktai. Jie (UEFA) yra arogantiški ir neatsakingi, galvoja tik apie ekonominius aspektus ir taures, – aštriai rėžė M. Cellino – Bet jie negali daryti įtakos Italijos čempionatui. Jei čempionatas turės būti baigtas iki birželio 30-osios, jie mus vers žaisti kas antrą dieną? Ar UEFA turi galių padaryti, kad dienoje būtų 72 valandos?“

„Brescia“ komanda prieš čempionato sustabdymą buvo paskutinėje lentelės vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.