Naujienų srautas

Sportas2020.04.02 13:45

Belgijoje įstrigusi Lietuvos tinklininkė tikisi sulaukti galimybė grįžti namo

LRT.lt 2020.04.02 13:45

Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė. Lietuvos tinklininkė su „Tchalou Volley“ ekipa prieš metus iškovojo teisę žaisti aukščiausioje lygoje ir turėjo galimybę įgauti patirties žaidžiant su stipriausiomis Belgijos ekipomis, rašoma žinutėje spaudai.

Tiesa, aukščiausioje lygoje pritapti „Tchalou Volley“ ekipai nebuvo lengva. Reguliariajame sezone šis klubas su 3 taškais užėmė paskutinę - dešimtąją - vietą. Komanda turėjo dalyvauti atkrintamosiose varžybose, bet dėl koronaviruso grėsmės čempionatas buvo nutrauktas.

R. Staniulytė prisipažįsta, kad Belgijoje į koronoviruso plitimą žiūrima gana aplaidžiai, nors skaičiai sparčiai auga. Šiuo metu Belgijoje fiksuojama daugiau nei 15 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir virš 1000 mirčių.

„Belgijoje viruso panika atėjo kiek vėliau nei Lietuvoje. Ir šiaip negalėčiau to pavadinti panika, nes žmonės čia į tai žiūri nelabai rimtai. Žinoma, yra taisyklės šiuo metu, bet ne visi jų laikosi. Realiai visi elgiasi kaip nori“, – kalbėjo R. Staniulytė.

Lietuvos tinklininkė į Belgiją yra išvykusi su savo automobiliu. Europos valstybėms uždarius sienas, sportininkė neteko galimybės grįžti į gimtinę.

„Kai sužinojau, kad sezonas oficialiai nutrauktas, tai man jau buvo per vėlu grįžti į Lietuvą. Lenkija uždarė sienas ir iki šiol negaliu grįžti namo. Kai lenkai atidarys sienas, tada važiuosiu“, – teigė R. Staniulytė.

Kalbėdama apie įvykusią sezono dalį, tinklininkė sutiko, kad lygių skirtumas tarp pirmos ir antros lygų yra didelis.

„Sezonas nebuvo labai geras, iškovojome vieną pergalę. Žinoma, jų norėjosi daugiau, bet mūsų komanda yra labai jauna, be patirties, todėl buvo sunku kovoti prieš patyrusias komandas. Toks ir yra skirtumas tarp pirmos ir antros lygos – patyrusios žaidėjos, kitas fizinis lygis. Bet mūsų komandos tikslas nebuvo užimti prizinę vietą. Tikslas buvo neiškristi iš pirmos lygos. Tą pasiekėme, todėl klubas kitais metais bandys kovoti dėl gerų rezultatų“, – pasakojo R. Staniulytė.

2017 metais su „Kauno-VDU“ ekipa Baltijos čempione tapusi R. Staniulytė būtent „Tchalou Volley“ ekipoje pradėjo savo legionierės karjerą. Po trijų sezonų Belgijoje lietuvė norėtų keltis sparnus į kitą šalį.

„Savo rezultatais esu labai patenkinta. Esu dėkinga treneriui, kad tiek daug dirbo su manimi. Įgavau daug naujų žinių, todėl nusprendžiau, jog noriu kažko daugiau – išbandyti save kitoje šalyje, kitoje komandoje. Dėl to kitą sezoną Belgijoje likti neplanuoju, – ltf.lt teigė sportininkė. – Svajonių šalies ir komandos neturiu. Tobulėsiu ir žiūrėsiu, ką galiu pasiekti. Mane traukia link šiltesnių kraštų – Prancūzija, Italija, Turkija“.

Belgijoje anksčiau yra žaidusi ne viena Lietuvos tinklininkė, šią šalį išnaudojusi kaip trampliną į gilesnius vandenis.

„Belgijoje daug kas priklauso nuo trenerio. Yra visokių komandų – vienos treniruojasi du kartus per savaitę, o kitos – 5-7 kartus. Tai priklauso nuo trenerio ir nuo to, kiek jis nori tobulėti bei dirbti su savo ekipa. Nemažai žinomų lietuvių žaidė Belgijoje, tai manau, kad ši šalis yra geras laiptelis siekiant aukštesnių rezultatų ir profesionalaus lygio“, – pabrėžė lietuvė.

„Tchalou Volley“ klubas įsikūręs nedideliame Chapelle-lez-Herlemont mieste. Lietuvos tinklininkė prisipažino, kad pramogų ir aktyvaus laisvalaikio čia trūko. R. Staniulytė šiuo metu gyvena pas draugą, kuris taip pat yra tinklininkas.

„Gyvenant Kaune, buvau pratusi prie aktyvaus laisvalaikio leidimo su draugais. O čia, jei nemoki jų kalbos, tai nelabai kur ir papramogausi. Tad savaitgalius leisdavau su komandos drauge iš Lenkijos. Gamindavome maistą, lankydavomės kituose miestuose. Taip pat savaitgalius leisdavau su savo draugu. Abu negalime būti be sporto ir stengiamės palaikyti formą. Dviese yra lengviau“, – kalbėjo R. Staniulytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi