Naujienų srautas

Sportas2020.04.02 10:47

Ateities karjeros rebuso dar nesprendžiantis Ulanovas: jei ir gaučiau pasiūlymą, dabar nesvarstyčiau

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.04.02 10:47

Kauno „Žalgirio“ komandos puolėjo Edgaro Ulanovo darbotvarkėje laiko ritmas yra gerokai sulėtėjęs. Treniruočių su komanda režimą pakeitė individualūs užsiėmimai, o rungtynes – laisvalaikis su šeima bei draugais.

Krepšininkas, kaip ir kiti Eurolygos žaidėjai, dar laukia lygos vadovų sprendimo dėl sustabdyto sezono atnaujinimo datos. Stipriausio Europos klubinio krepšinio turnyro pozicija – po priverstinės pertraukos be krepšinio sužaisti visas likusias rungtynes šiame sezone. Tokiu atveju savo porciją rungtynių turėtų ir žalgiriečiai.

Jeigu sezonas „Žalgiriui“ visgi baigtųsi anksčiau laiko, E. Ulanovas turėtų, ką prisiminti. Krepšininkas su komanda išgyveno 9 iš eilės pralaimėjimų seriją, kuri nubloškė kauniečius į paskutinę, 18-tą, turnyro lentelės vietą Eurolygoje.

Visgi po to vyko komandos žaidimo atgimimas, o per paskutines 9 rungtynes iki sezono įšaldymo E. Ulanovas buvo tapęs vienu svarbiausių komandos žaidėjų, per šią atkarpą įmesdavo po 10,9 taško, atkovodavo po 4 kamuolius, atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 15,4 naudingumo balo.

Po tokio žaidėjo bei jo komandos draugų pasirodymo „Žalgiris“ buvo trumpam įkėlęs koją į pirmąjį aštuntuką, tačiau prieš sezono sustabdymą patirtas pralaimėjimas Sankt Peterburge paliko kauniečius 9 pozicijoje.

2019–2020 m. sezonas E. Ulanovui tapo įsimintinas ir dėl trečią kartą karjeroje iškovoto Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto turnyro naudingiausio žaidėjo (MVP) titulo, o, prabėgus beveik mėnesiui po tokio pripažinimo, žaidėjas be kovos tapo ir LKL čempionu – lyga dėl koronaviruso grėsmės anksčiau laiko užbaigė sezoną.

Sezono pratęsimo laukimu gyvenantis krepšininkas dar negalvoja ir apie ateitį. Po 2019–2020 m. sezono puolėjo sutartis su „Žalgiriu“ baigiasi ir E. Ulanovas galės ieškoti naujos komandos.

Apie svarbiausius sezono akcentus bei ateities prognozes krepšininkas sutiko pasikalbėti LRT feisbuko paskyroje transliuotoje naujoje pokalbių laidoje „Pakalbam apie sportą“.

– Skaičiuojame jau trečią karantino savaitę. Galima įsivaizduoti, kad profesionaliam sportininkui neturėti visaverčių treniruočių nėra lengva. Kaip šiuo metu gyvenate?

– Pirma savaitė po to, kai paleido mūsų komandą, buvo tikrai keista. Susidarė įspūdis, kad anksčiau laiko atėjo vasaros atostogos. Nereikia niekur skubėti, jeigu turi planų, vis tiek kažkada gali tai padaryti. Aišku, kad nesėdime vietoje ir treniruojamės pagal mums sudarytus individualius planus. Išbėgame į lauką, pasidarome pratimus namuose.

– Šiuo metu esame priversti laikytis karantino taisyklių, tačiau dar visai neseniai koronaviruso grėsmė atrodė kažkur toli. Kaip reagavote į visą susidariusią padėtį, kai teko keisti ir gyvenimo įpročius?

– Kai sezonas nutrūko, buvo lengvas šokas. Likus dar savaitei iki LKL sezono nutraukimo negalėjau pagalvoti, kad tai gali įvykti. Maniau, kad viskas bus paprasčiau ir susitvarkys. Visgi matome, kad situacija yra labai rimta. Dabar stengiuosi per daug neapsikrauti galvos. Stengiuosi iš visos šios situacijos pasiimti teigiamų dalykų – galiu individualiai treniruotis, pabūti su šeima, su savimi. Galiu atrasti įvairių užsiėmimų ar pabendrauti su buvusiais komandos draugais, žaidžiančiais užsienyje, ir panašiai.

– Dar kovo 12-ąją turėjote keliauti į Eurolygos rungtynes Barselonoje, tačiau planai greitai buvo atšaukti. Ar tada atėjo suvokimas, kad šio sezono likimas kabo ant plauko?

– Kai buvo paskelbta žinia apie NBA sezono nutraukimą, buvau vienas iš tų, kurie galvojo, kad toks likimas laukia ir Eurolygos. Lygoje turime daug amerikiečių, kuriems taip svarbu grįžti į gimtinę, pas šeimas. Europoje buvo prasidėjęs didžiulis viruso protrūkis, todėl galvojau, kad anksčiau ar vėliau Eurolyga bus sustabdyta.

Dar prieš tai kelerios rungtynės buvo žaidžiamos be žiūrovų, tad priimtas sprendimas nebuvo stebinantis. Dar iki kelionės į Barseloną dienos buvo kalbų, kad susitikimas gali neįvykti. Įdomiausia, kad viskas nutiko paskutinę minutę. Sėdėjome su bagažu ir pasiruošę keliauti.

– Kartu su „Žalgiriu“ Eurolygoje išgyvenote banguotas sezono atkarpas. Garsiausia iš jų – 9 pralaimėjimų seriją. Ką jautėte pralaimėjimų serijos pabaigoje? Ar spaudimas komandos viduje buvo didelis?

– Buvo nelengva ir išgyvenome sudėtingą momentą. Nežaidėme blogai, bet po kelių pralaimėjimų susikaustėme ir užsidarėme savyje. Pradėjome rungtynių metu spręsti problemas po vieną. Aišku, tai yra normalu. Dvikova su „Bayern“ viską pakeitė – atsipalaidavome, pradėjome žaisti laisviau, geriau pataikėme ir improvizavome. Tos serijos metu buvome per daug užsidarę ir per daug save kaltinome. Reikėjo daugiau pasitikėjimo ir pozityvo. Lengva dabar taip kalbėti. Manau, kad mūsų komandai bloga serija davė naudą. Gerai, kad ta atkarpa buvo sezono pradžioje. Aišku, iš kitos pusės, tokia pradžia galėjo labai sugadinti visą sezono eigą.

– Iki sezono sustabdymo 9 rungtynėse iš eilės demonstravote ypač stabilų žaidimą. Ar jautėte, kad buvote pasiekęs optimalią sportinę formą?

– Tiesiog jaučiau, kad bet kuriuo momentu galiu prisiimti atsakomybę, pasitikiu savimi. Žinojau, kad, jeigu iki manęs ateis kamuolys, galiu sužaisti agresyviai iki galo arba sukurti situacijas komandos draugams. Kai gerai sekasi, viskas kyla ir sparnai užauga. Jaučiausi tikrai gerai ir pavyko komandoje surasti tinkamą vaidmenį. Galėjau daug improvizuoti ir kurti. Visada yra smagu. Aišku, po gerų rungtynių ateina ir baimė, kad viskas nesibaigtų. Po prastesnių pasirodymų gali viską greitai pakeisti. Smagu, kad buvo kažkoks geras momentas. Svarbiausia, kad komanda laimi, kai sekasi pačiam.

– Vasarį trečią kartą karjeroje tapote KMT finalo ketverto turnyro naudingiausiu krepšininku. Tokių individualių apdovanojimų savo karjeroje turite ir daugiau. Ar yra kažkoks MVP titulo žaidimo receptas, tokį turite?

– Kai sužaidi paskutinį mačą prieš Karaliaus Mindaugo taurės turnyro savaitę, iškart pasikeičia visas mąstymas. Visą savaitę pradedi save saugoti bei kitaip ruoštis. Ne išimtis – ir šių metų turnyras. Dar savaitės pradžioje buvau pradėjęs jausti peršalimo požymius, bet per dieną gerdavau kokius dešimt puodelių arbatos su medumi. Gėriau ir vaistus nuo peršalimo, kol jie nekenkė sportui. Nuo pat pirmų dienų pradėjau stipriai ruoštis turnyrui. Buvome labai motyvuoti po praėjusių metų nesėkmės. Kiekvienas titulas lieka tavo kišenėje ir savotiškai skirtingai atsimeni.

– Šeštą kartą karjeroje tapote LKL čempionu, tačiau šįkart po lygos ir klubų vadovybės priimto sprendimo nutraukti sezoną. Koks jausmas iškovoti titulą be kovos?

– Norėjosi laimėti LKL finalą savomis jėgomis. Kai pasakė, kad nebebus LKL sezono, buvo nusivylimas. Žiūrint iš kitos pusės, nebuvo atsiklausta žaidėjų nuomonės. Apie tai daug kas kalba. Prieš priimant sprendimą, reikėjo juos informuoti, išdėstyti visus motyvus ir paruošti juos tam. Būtų situacija buvusi visiškai kitokia, o dabar krepšininkai liko ant ledo. Nekalbu apie mūsų komandą, yra žaidėjų, kurių ir atlyginimai mažesni. Kalbame apie jaunus žmones, kurie yra susidėlioję planus pagal dešimties mėnesių atlyginimą. Iš mūsų pusės jiems yra didelis palaikymas.

Iš kitos pusės, nukenčia ir klubų rėmėjai, vadovai. Visi esame toje pačioje bėdoje ir turime iš jos išlipti. Ar sprendimas keistas? Taip, norėjome patys laimėti. Visgi dabar visi laukiame LKL čempionų žiedų, norime turėti tokį atsiminimą.

– Kaip dėl koronaviruso pandemijos susidariusi situacija, jūsų galva, gali pakeisti ateities klubinio krepšinio veidą Lietuvoje?

– Manau, kad ši situacija žemesnes vietas užimančioms LKL komandoms gali smogti gana smarkiai. Žiūrime į pliusus. Manau, kad lygoje gali atsirasti daugiau vietos jaunimui. Po kelerių metų galbūt pamatysime labai daug pajėgių žaidėjų. Esu nieko prieš, kad tos komandos, kurios turės finansinių problemų, į savo sudėtis priimtų daugiau lietuvių. Reikia juos grūdinti. Matome nemažai pavyzdžių, kai iš žemesnių komandų į LKL atėjęs žaidėjas pasiekia gerą lygį ar net užkopia iki Europos taurės turnyro ar Eurolygos.

– Kiek kartu su „Žalgirio“ vadovybe kalbatės dėl ateities ir galimo šio sezono pratęsimo?

– Jeigu Europoje situacija su koronavirusu pagerės, atsivers sienos, žmonės galės keliauti, galų gale, amerikiečiai žaidėjai galės atvykti į Europą, tikrai visi krepšininkai norės pratęsti sezoną. Nėra jokių kalbų. Kitas klausimas – finansiniai dalykai. Iš žaidėjų pusės norima rasti tą viduriuką, kad ne tik klubai prisiimtų finansinių nuostolių, bet ir patys krepšininkai. Norisi naštą pasidalinti apylygiai. Čia ir daugiausia klausimų. Žaidėjai puikiai supranta, kad nukentės ir patys. Kalbama, kad, jeigu sezonas prasitęs, dvikovos vyks be žiūrovų. Aišku, tai būtų labai liūdna ir keista. Visi esame pripratę prie sirgalių. Bet tai jau būtų žingsnelis į priekį ir bent jau kažką būtų įmanoma pažiūrėti.

– Kokia jūsų asmeninė nuomonė dėl šio sezono? Ar manote, kad dar teks sugrįžti ant parketo?

– Jeigu sienos neatsidarys, sunkiai įsivaizduoju vėl prasitęsiantį sezoną. Viskas turi susitvarkyti. Žmonės vėl turi elgtis laisvai. Tai yra vienintelė sąlyga, kuri leistų tęsti sezoną. Kada viskas įvyks, labai sunku pasakyti. Visi nori ir laukia. Visiems atsibodo sėdėti namuose. Jie nori su žmonėmis praleisti laiką. Ne Eurolygos sprendimai turės įtakos visiems su virusu susijusiems klausimams. Tai bus valdžių sprendimas. Reikia laukti palankaus sprendimo iš sveikatos žmonių ir tikėtis geriausio.

– Esate ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys, o visai neseniai buvo priimtas sprendimas atšaukti Tokijo olimpines žaidynes. Tikėjotės tokio sprendimo?

– Sprendimas tikrai nenustebino. Jeigu būtų likusi galioti sena olimpinių žaidynių data, dar būčiau tikrai svarstęs, ar tikrai reikia rizikuoti vykti į jas. Būtų didelis klaustukas dėl dalyvavimo. Visgi buvo priimtas geras sprendimas dėl žmonių sveikatos. Žinoma, bus prarasta daug pinigų, bus paveiktas biudžetas ir rėmėjai. Kitas dalykas, organizatoriai turės daugiau laiko pasiruošti žaidynėms, padaryti jas dar geresnes. Sportininkai turės daugiau laiko pasiruošti, pademonstruoti geresnius rezultatus. Krepšinyje ir mūsų rinktinėje artėja neišvengiama kartų kaita. Galbūt pamatysime kažką naujo kitą vasarą. Intriga išlieka ir viskas labai įdomu.

– Po 2019–2020 m. sezono baigiasi jūsų sutartis su Kauno „Žalgirio“ klubu. Ar jau pradėjote pokalbius dėl ateities su komandos vadovybe? Galbūt žvalgotės į kitus klubus?

– Ne, kol kas jokių detalių derinimo procesų dėl ateities nėra. Visų pirma, laukiu sezono pabaigos, kada viskas tikrai bus pasibaigę. Natūralu, kad pradedi po truputį kalbėtis su agentais. Šiandien jokios komandos dar nepradėjo komplektacijos darbų, todėl labai sunku kažką spręsti. Nieko šiuo metu nežinau. Jeigu ir gaučiau pasiūlymą, dabar jo nesvarstyčiau. Laukčiau žinių, kada prasidės kitas sezonas, kas jame vyks, kas žais. Dabar niekur neskubėčiau. Reikės laukti tinkamo momento. Gauti garantijas.

– Kokia gali būti šio sezono pabaiga, jeigu Eurolygos sezonas bus pratęstas? Žaidėjai bus išsiilgę krepšinio, tačiau pertrauka gali turėti įtakos.

– Manau, kad būtų labai sunku po tokios pertraukos grįžti į ritmą. Vaizdas aikštelėje tikrai būtų kitoks, nei matėme iki sezono sustabdymo. Žinote, kai prasideda sezonas, visuomet būna kokios 5 nekokybiškos rungtynės. Būtų kažkas panašaus. Tokioje situacijoje daug lemtų individualus meistriškumas. Jeigu komanda gerai pasiruoštų, turėtų gerą tarpusavio supratimą, tokia komanda turėtų nemažai pranašumų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi