Sportas

2020.04.01 17:53

Tarptautinio Europos klubinio futbolo sezono pratęsimo data nukelta nenurodytam laikui

atnaujinta 18.34
LRT.lt2020.04.01 17:53

Po trečiadienį surengtos UEFA asociacijų generalinių sekretorių vaizdo konferencijos nuspręsta, kad dėl koronaviruso pandemijos jau sustabdytos Čempionų lygos, Europos lygos bei Europos vyrų futbolo čempionato atrankos turnyro varžybos bus pratęstos po neapibrėžto laikotarpio – „iki kito atskiro pranešimo“.

Dar prieš dvi savaites vykusiame ankstesniame UEFA atstovų susitikime buvo tikimąsi, kad dėl koronaviruso sustabdytą Europos klubinį futbolo sezoną bus galima užbaigti iki birželio 30-osios.

Birželio mėnesį turėjo vykti Europos futbolo čempionato lemiamo atrankos etapo turnyro dvikovos bei draugiški susitikimai tarp rinktinių. Visi šie planai buvo perkelti į ateitį, tačiau tiksli data nenustatyta.

ESPN skelbia, kad nukelti vasarą turėję vykti rinktinių susitikimai, teoriškai atlaisvina vietą kalendoriuje šalių futbolo čempionatams bei palieka galimybę juos užbaigti. Teigiama, kad atsinaujinę čempionatai vyktų už uždarų durų.

Atšaukiami jaunių čempionatai

Konferencijos metu nuspręsta atšaukti UEFA U-17 Europos čempionato finalinį turnyrą, kuris buvo suplanuotas gegužę, skelbiama LFF pranešime spaudai.

Taip pat atšauktas UEFA U-19 Europos moterų čempionatas, turėjęs vykti liepos mėnesį. UEFA U-17 Europos moterų finalinis turnyręs, turėjęs vykti gegužę, yra nukeliamas neribotam laikotarpiui iki kitos konferencijos. UEFA U-19 Europos jaunių čempionato finalinis turnyras, numatytas 2020 m. liepos mėnesį, yra atidedamas neribotam laikotarpiui iki kitos konferencijos.

Taip pat neribotam laikotarpiui nukeliamas UEFA salės futbolo Čempionų lygos finalas, numatytas 2020 m. balandžio mėnesį.

Visų 2020/2021 m. UEFA klubų varžybų klausimai bei žaidėjų registracijos terminai yra atidėti. UEFA artimiausiu laiku nustatys naujus terminus.

Klubų licencijavimas

UEFA Vykdomasis komitetas, atsižvelgdamas į išskirtines aplinkybes, pakartojo savo įsipareigojimą išduoti licencijas klubams ir sutiko suteikti klubams tam tikrų lengvatų, palengvinančių asociacijų ir klubų darbus.

Buvo nuspręsta asociacijų narėms suteikti daugiau laiko baigiant klubų licencijavimo procesą, kol nebus apibrėžtas priėmimo procesas į kito sezono UEFA klubų varžybas.

Dėl paskutiniu metu didėjančios nežinios, UEFA vykdomasis komitetas nusprendė sustabdyti klubų licencijavimo nuostatas, susijusias su būsimu klubų finansinės informacijos rengimu ir vertinimu. Šie sprendimai be išimties galios visiems dalyvaujanties 2020/2021 m. UEFA klubinėse varžybose.

„Šiandien turėjome vaizdo konferenciją su visų UEFA šalių generaliniais sekretoriais. Konferencijos metu diskutavome apie birželio mėnesį suplanuotas futbolo rungtynes ir jų likimą. Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, o konferencinius skambučius, kuriuose dalyvaus “