Naujienų srautas

Sportas2015.10.06 16:09

Ar J. Kazlauskas liks Lietuvos rinktinėje?

Lietuvos krepšinio rinktinė turi vietą kitų metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, bet Jonas Kazlauskas dar spyriojasi. Iškart po pralaimėto finalo ispanams jis prašė neprovokuoti klausimais apie darbą olimpinėse žaidynėse. Su ąžuolo vainiku ant kaklo grįžęs jis kalbėjo apie poilsį ir didžiulę atsakomybę. Kodėl J. Kazlauskas dar nėra tikras, ar veš dvylika sidabrinių Lietuvos karių į Rio?

„Aš nenoriu kalbėti apie ateitį. Visi šie etapai labai brangiai kainuoja. Tai yra begalinė atsakomybė, begalinė įtampa, bemiegės naktys ir labai sunkus darbas. Darbas, kuris kainuoja sveikatą, nervus. Turi visada pats pajausti ir suprasti, ar tu dar gali, ar sugebėsi“, – po Europos čempionato Edmundui Jakilaičiui LRT laidoje „Dėmesio centre“ sakė J. Kazlauskas.

Trys įtemptos vasaros su rinktine išsunkė 60 metų trenerį. Nors du Europos čempionatai buvo vainikuoti sidabro medaliais, o pernai lietuviai pateko tarp keturių geriausių pasaulio rinktinių, J. Kazlausko vyrų kelias nebuvo rožėmis klotas.

J. Kazlauskas yra jautrus ir labai pastabus treneris. Pro jo akis nepraslysdavo nė viena kritiška straipsnio eilutė Lietuvos žiniasklaidoje. Pro jo ausis neprašvilpdavo neįsidėmėtas akmenukas į trenerio daržą. O jo darbas net ir po pergalių buvo stebimas pro padidinamąjį stiklą.

Antradienį spaudos konferencijoje Arvydas Sabonis dar nedavė tiesaus atsakymo dėl J. Kazlausko. Bet nepanašu, kad J. Kazlauskas galėtų atsakyti neigiamai.

Jis įsipareigojo treniruoti rinktinę olimpiniam ketverių metų ciklui, kuris užsidaro būtent po Rio žaidynių.

„Treneris – atostogose. Nemanau, kad čia yra problemų, – šyptelėjo A. Sabonis. – Paskambinkite ir paklauskite. Aš nežinau. federacija su treneriu sutarusi ketverių metų ciklui. Jei tiek nuvargta... Nežinau, galima išvedžioti, ką nori. Manau, sunkiausias darbas atliktas.“

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas buvo ramesnis. Jo manymu, E. Jakilaičiui pasakyti J. Kazlausko žodžiai buvo nuovargio pasekmė.

„Žmogus turi pailsėti. Apie krepšinį sutarėme nekalbėti, kol nesibaigs atostogos. Nėra jokio nerimo. Neįvyko nieko, dėl ko kažkas turėtų pasitraukti“, – tikino M. Špokas.

„Žaidėjai gal irgi nežino, kas bus po metų. Turime begalę kvietimų pasiruošti olimpinėms žaidynėms už Atlanto. Tik tam reikia trenerio sprendimo. Nieko nesprendžiame be trenerio. Kai grįš iš atostogų, sudėliosime. Manau, čia labiau emocinis proveržis. Kiek kalbėjome, bendravome... Yra ketverių metų ciklas. Rezultatai patys kalba už save. Mačiau, kiek nervų ir sveikatos kainavo visiems – žaidėjams, treneriams, kad rinktinė ten patektų. Suprantu tą išsekimą. Žmogus nori atsiriboti nuo krepšinio, pailsėti ir su šviežia galva dėliotis planus. Kol kas niekas nesikeičia“, – kalbėjo M. Špokas.

Olimpinis krepšinio turnyras Rio vyks rugpjūčio 6–21 dienomis. Jau aiškios devynios žaidynių dalyvės. Trys likusios paaiškės po papildomo 18 komandų atrankos turnyro, kuris vyks liepos 5–10 dienomis.

Lietuvos krepšininkams – JAV žvaigždžių rinktinės pasiūlymas

Vietą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užsitikrinusi Lietuvos rinktinė iškart sulaukė viliojančių pasiūlymų. Dar prieš Europos čempionato finalą su Ispanija LKF pasiekė JAV rinktinės pasiūlymas pakeliui į Rio sužaisti draugiškas rungtynes. Lietuviams rasti gerų varžovų pasirengimo cikle bus nesunku.

„Begalė pasiūlymų“, – neslėpė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Lietuvius sužaisti draugiškų rungtynių kviečia žaidynių šeimininkai brazilai. Argentiniečiai kviečia ne tik pasigalynėti aikštėje, bet dar ir surengti stovyklą jų valstybėje.

Natūralu, kad lietuviai jau spėjo pasidalyti mintimis apie kontrolinį mačą su Ispanija – tai kol kas vienintelės garantuotą vietą Rio turinčios Europos komandos.

Lietuviai jau turi pasiekę susitarimą su Prancūzija, tačiau rungtynės gali ir neįvykti. Prancūzai dar nežino, kurioje šalyje vyks olimpinė atranka, todėl išvyka į kitą žemyną gali sujaukti visus planus. Be to, dar reikėtų suderinti laiką su Lietuvos rinktinės pasirengimo stovykla.

Lietuvos krepšininkų tvarkaraštyje turėtų būti ir Australija

„Tie patys mūsų draugai australai... Jiems patinka mūsų infrastruktūra, sąlygos, galimybė žaisti kartu“, – pridūrė M. Špokas.

Su australais lietuviai galėtų išbandyti jėgas ne tik Lietuvoje, bet ir pakeliui į Rio. Anot M.Špoko, Brazilija bus pakeliui visoms komandoms, todėl komandų keliai gali susikirsti stovykloje už Atlanto.

Tačiau daug kas priklausys nuo burtų. Kai yra tik dvi grupės, didelė tikimybė, kad rinktines jie gali suvesti į tą patį pogrupį. LKF dar išklausys Jono Kazlausko pageidavimus.

„Kol treneris nepasakė, ko nori, negaliu sakyti, kas bus. Bet greičiausiai krepšininkai norėtų ruoštis namuose. Didesnį pasirengimo ciklą darytume čia. Viskas vėl turėtų prasidėti nuo pajūrio. Turime pakankamai varžovų, kurie norėtų su mumis žaisti“, – tikino M.Špokas.

Zona
Tiesioginiai kelialapiai
Atrankos varžybos
Europa
Lietuva, Ispanija
Prancūzija, Serbija, Italija,
Graikija, Čekija
Amerikos
Argentina, Venesuela
Kanada, Meksika, Puerto Rikas
Azijos
Čempionė (Kinija arba Filipinai)
Azijos čempionato 2–4 vietos
Afrika
Nigerija
Angola, Tunisas, Senegalas
Okeanija
Australija
Naujoji Zelandija
Pasaulio čempionė
JAV
 
Šeimininkė
Brazilija
3 vardiniai kvietimai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi