Sportas

2015.10.06 07:31

Paaiškėjo Lietuvos boksininkų varžovai pasaulio čempionate

ELTA 2015.10.06 07:31

Pasaulio bokso čempionate Dohoje (Kataras) pirmadienį ištraukti burtai, po kurių paaiškėjo ir Lietuvos boksininkų varžovai.  

Burtai palankūs buvo Evaldui Petrauskui (svorio kategorija iki 64 kg). Burtai lėmė, kad 2012 metų Londono olimpinių žaidynių ir šių metų Europos čempionato prizininkas iškart pateko į antrąjį ratą – tarp šešiolikos geriausių. Aštuntfinalyje E. Petrauskas susitiks su ukrainiečio Viktoro Petrovo ir Puerto Riko atstovo Danielito Sorilijos de la Rosos (Danielito Zorrilla De La Rosa) kovos nugalėtoju.

Svorio kategorijoje iki 69 kg pasaulio čempionatų debiutantas Eimantas Stanionis pirmoje kovoje trečiadienį susitiks su airiu Adamu Nolanu. Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) reitinge Europos čempionas E. Stanionis užima 13-ąją vietą, A. Nolanas – 39-ą.

Šių metų Europos čempionate A. Nolanas iškovojo dvi pergales, tarp jų prieš čempionato favoritu laikytą rusą Radžabą Butajevą. Airį ketvirtfinalyje sustabdė iki finalo prasibrovęs baltarusis Pavelas Kostrominas. 2012 metų Londono olimpiados dalyvis A. Nolanas praėjusiame 2013 metų pasaulio čempionate Almatoje (Kazachstanas) pralaimėjo pirmąją kovą.

„Eimantas su airiu iki šiol ringe nebuvo susitikęs. Stiprios Eimanto pusės – gera gynyba ir greitis, jis turės visą kovą dirbti „pirmu numeriu“, reikės būti aktyviam, spausti varžovą prie virvių, kovoti artimoje distancijoje, nes varžovas yra aukštesnis ir gan nepatogus. Laukia atkakli kova, bet kitokių pasaulio čempionate ir neverta tikėtis. Čia susirinko geriausi pasaulio boksininkai, kurie įveikė sunkias atrankas savo žemynuose“, – po burtų traukimo ceremonijos sakė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Svorio kategorijoje virš 91 kg pasaulio čempionate debiutuosiantis Mantas Valavičius trečiadienį susikaus su turku Ali Erenu Demirezenu. AIBA reitinge lietuvis užima 28-ą vietą, turkas yra keturiomis pozicijomis žemiau. 

Šių metų Europos čempionate A. Demirezenas pateko į ketvirtfinalį, kur pralaimėjo vėliau sidabrą iškovojusiam vokiečiui Florianui Schulzui. Iki ketvirtfinalio turkas nukeliavo ir Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžanas), o praėjusiame pasaulio čempionate pralaimėjo pirmą kovą. 

„Mantui teko stiprus ir patyręs varžovas. Ne kartą jį matėm įvairiuose turnyruose, bet jiems susitikti ringe dar neteko. Turkas – daug atakuojantis, visą kovą iniciatyvą stengiasi laikyti savo rankose. Mantui reiks pranokti varžovą protu, reiks būti gudresniam už turką, nes varžovas fiziškai galingas ir daug atakuojantis“, – sakė V. Bružas.

Svorio kategorijose iki 64 ir 69 kg kovos 27 boksininkai, svorio kategorijoje virš 91 kg čempionate varžysis 24 boksininkai. Iš viso pasaulio čempionate dėl medalių ir olimpinių kelialapių kovos 260 boksininkų iš 74 šalių.