Naujienų srautas

Sportas2015.10.05 15:06

Svajonių sezoną patyręs J. Mačiulis planuoja kažką dar įspūdingesnio

15min.lt 2015.10.05 15:06

Baigęs karjerą Jonas Mačiulis su pasimėgavimu prisimins tuos 12 mėnesių, kai su Madrido „Real“ susišlavė šūsnį titulų. Eurolygos čempionas, Ispanijos lygos čempionas, Ispanijos taurė, supertaurė, Tarpžemyninė taurė... Tokie trofėjai atsirado J. Mačiulio trofėjų sąraše.

„Svajonių sezonas“, – rašo „Marca“. Bet norint tai pakartoti, reikės padaryti kažką dar daugiau, įsitikinęs J. Mačiulis.

„Bus sunku pakartoti praėjusio sezono sėkmę. Tačiau norime laimėti. Norime tęsti šią seriją. Bet suprantame, kad norėdami pakartoti tokį nuostabų sezoną, turime nuveikti kažką dar įspūdingesnio“, – ispanų žiniasklaidai pasakojo 30 metų 201 cm ūgio krepšininkas.

Ispanijoje tikimasi, kad po tokio fantastiško Europos čempionato Madride išaugs lietuvio minučių skaičius. Vidutiniškai 13,8 taško turnyre rinkęs J. Mačiulis buvo išrinktas į Europos pirmenybių simbolinį penketą ir pasidabino sidabro medaliu.

2014–2015 m. sezoną Eurolygoje krepšininkas gaudavo pasireikšti po 14 minučių ir rinkdavo 3,9 taško. Ispanijos čempionate jo minučių skaičius siekė 17, taškų vidurkis – 5,8.

J. Mačiulis dažniausiai kildavo nuo suolo tada, kai „Real“ reikalai eidavo blogyn. Jonas stabdydavo varžovų lyderius, pats prasiveržimais draskydavo gynybą ar pokštelėdavo vieną kitą tritaškį.

Kai labai reikėdavo, J. Mačiulis buvo patikimas „Real“ ginklas. Pavyzdžiui, Eurolygos finale jis per 16 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir prisidėjo prie svarbaus „Real“ spurto.

Kol kas prieš 2015–2016 m. sezoną lietuvis gauna pasireikšti panašiai kaip ir pernai. Minučių skaičius nežymiai padidėjo – iki 18-os.

Tačiau vienas Lietuvos rinktinės lyderių neburba dėl minučių skaičiaus ir aukojasi komandai.

„Kai laimi, šioje komandoje nelieka nieko kito, kaip tik džiaugtis savo darbu ir vaidmeniu. „Real“ nėra jokių ego, jokios arogancijos. Žinome savo vaidmenį. Jei nori būti čempioniškos struktūros dalimi, turi atlikti savo vaidmenį ir vykdyti užduotis“, – apie „Real“ sistemą pasakojo J. Mačiulis.

Pirmąsias Ispanijos čempionato rungtynes J. Mačiulis su „Real“ žais sekmadienį 19 val. su „Valencia“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi