Sportas

2015.10.05 11:08

Lietuvos milžinų triumfas jose vainikavo „Savickas Classic“ turnyrą

BNS 2015.10.05 11:08

Vidas Blekaitis padarė tai, kas iki šiol buvo pavykę tik stipriausiu planetos žmogumi vadinamam Žydrūnui Savickui. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vykusiame tradiciniame „Savickas Classic“ turnyre V. Blekaitis triumfavo šeštą kartą surengtame rąsto kėlimo pasaulio čempionate, nors favoritu šį kartą buvo laikomas ne Lietuvos atletas, o antroje vietoje likęs lenkas Krszystofas Radzikowskis.

„Vidas pasirodė puikiai. Tai buvo jau šeštasis pasaulio čempionatas. Prieš tai penkis laimėjau aš, tad kol kas jokios kitos šalies atstovui nepavyko tapti rąsto kėlimo pasaulio čempionu“, – džiaugėsi Ž. Savickas.

Jis šį kartą varžybas stebėjo iš šalies. Paklaustas, ar pačiam neniežtėjo rankos vėl pakovoti dėl titulo, galiūnas šyptelėjo: „Dar ir kaip niežtėjo. Tačiau man vos prieš savaitę buvo atlikta alkūnės operacija. Kitais metais būtinai dalyvausiu ir sieksiu ne tik laimėti, bet ir pagerinti pasaulio rekordą.“

Ž. Savickui priklausantis planetos rąsto kėlimo rekordas yra 228 kg. Sekmadienį Vilniuje auksą V.Blekaičiui užtikrino iškeltas 200 kg sveriantis metalinis rąstas. K. Radzikowkio rezultatas – 195 kg, o trečiąją vietą užėmusio latvio Dainio Zagerio – 190 kg.

Iš viso čempionate dalyvavo 14 galiūnų. Tarp jų buvo ir dar vienas lietuvis – aštuntąją vietą užėmė Marius Lalas (170 kg).

M. Lalas su kaupu atsigriebė netrukus po rąsto kėlimo planetos čempionato startavusiame pasaulio galiūnų Čempionų lygos etape. Laimėjęs tris iš septynių rungčių jis pranoko visus konkurentus ir kėlė į viršų nugalėtojo trofėjų. Lietuvis surinko 66 taškus ir 8 taškais aplenkė antrąją vietą užėmusį lenką Gregorzą Shymanskį. Trečias buvo 56,5 taško surinkęs kanadietis J.F. Caronas.

V. Blekaitis liko penktas (49 taškai), Saulius Brusokas – šeštas (46).

Dešimt galiūnų rungėsi daiktų sukėlimo į krautuvų kaušus, traktoriaus tempimo, daiktų kėlimo į viršų estafetėje, naščių bei skydo nešimo, svorių laikymo prieš save, padangų vertimo rungtyse.

Be šio etapo Čempionų lygos dalyvių laukia dar keturi: jau spalio 10 d. galiūnai varžysis Portugalijoje, spalio 24–25 d. – Martinikos saloje, lapkričio 8–11 d. – Angoloje, o finalinis etapas vyks lapkričio 20–24 d. Malaizijoje.

Šeštadienį „Savickas Classic“ turnyre vyko ir Europos mėgėjų galiūnų čempionatas. Čia karaliavo latviai. Absoliučiu nugalėtoju tapo Oskaras Martužanis. Antrąją vietą iškovojo Janis Šleckus, trečiąją – Edgaras Andersonas. Neliko tuščia ir Lietuvos taupyklė – svorio kategorijoje iki 105 kg bronzos medalį iškovojo Artūras Urbanavičius.

„Varžybos buvo labai įdomios. Gaila, kad šįkart dalyvavo tik du lietuviai – gretas išretino traumos. Džiaugiamės, kad vienas jų iškovojo medalį. Kitais metais mėgėjų čempionate turėtų būti iki septynių Lietuvos atstovų“, – sakė Ž. Savickas.

Paklaustas, kuo galiūnų sporte mėgėjai skiriasi nuo profesionalų, „Savickas Classic“ šeimininkas paaiškino: „Juos skiria tik vienas laiptelis. Profesionalais laikomi tie, kurie dalyvauja Čempionų lygoje, Europos ir pasaulio čempionatuose. Vilniuje du mėgėjų pirmenybių dalyviai – latvis Oskaras Martužanis ir estas Markusas Manikas – jau sekmadienį su profesionalais dalyvavo rąsto kėlimo pasaulio čempionate. Tad skirtumas tikrai nėra didelis.“

Išskirtinius sentimentus Ž. Savickas jaučia dar dviem į jo vardo turnyrą įtrauktoms sporto šakoms – jėgos trikovei ir kultūrizmui.

„Jėgos trikovė yra sporto šaka, nuo kurios aš pradėjau dalyvauti tarptautinėse varžybose. Vienu metu galvojau tęsti karjerą ir jėgos trikovėje, ir galiūnų sporte. Bet pastarojo toks ilgas ir įtemptas sezonas, kad nebuvo įmanoma suderinti ir prieš 10 metų teko atsisakyti jėgos trikovės. Esu dalyvavęs ir kultūrizmo varžybose. Visos šios sporto šakos labai susijusios. Jėgos trikovę yra išbandę daugybė galiūnų ir kultūristai. Juk dauguma galiūnų ar trikovininkų sportuoti pradėjo nuo to, kad nutarė auginti raumenis kilnodami svorius sporto salėje. Atletinė gimnastika yra tarsi motininė sporto šaka“, – teigė atletas.

Pasak Ž. Savicko, ne atsitiktinai į „Savickas Classic“ programą įtraukta ir gatvės gimnastika: „Čia irgi reikia labai daug jėgos. Raumeningi gimnastai atrodo kaip kultūristai ar lengvasvoriai galiūnai.“

„Savickas Classic“ metu jėgos trikovės atstovai rungėsi dvi dienas. Moterys varžėsi dviejose svorio kategorijose, vyrai – aštuoniose. Lietuvos sportininkai laimėjo net aštuonis nugalėtojų titulus suaugusiųjų įskaitoje. Pirmąsias vietas iškovojo Daiva Žarovienė (svorio kategorija iki 63 kg), Viktorija Ivaščenkova (per 63 kg), Egidijus Valčiukas (iki 59 kg), Šarūnas Tolvaiša (iki 66 kg), Denisas Jevdokimovas (iki 83 kg), Algimantas Smelstorius (iki 93 kg), Tautvydas Petrauskas (iki 105 kg) ir Karolis Aleksandravičius (per 120 kg). Svorio kategorijoje iki 74 kg pergalę šventė rusas Aleksejus Bachirevas, o svorio kategorijoje iki 120 kg – estas Elaras Kraavas.

Didžiulį būrį žiūrovų prie pagrindinės scenos pirmąją festivalio dieną sutraukė kultūrizmo ir bikinio varžybos. Jose dėl titulų rungėsi 34 sportininkai iš keturių valstybių.

Bikinio varžybose nugalėtojomis tapo Laima Petrukonytė (ūgio kategorija iki 163 cm), Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė (iki 169 cm), Diana Stankejeva (per 169 cm). Absoliučios kategorijos nugalėtoja tapo D. Stankejeva, antrąją vietą užėmė K. Karaliūtė-Stoliarovienė, trečiąją – Asta Kočenaitė.

Vyrų kultūrizmo varžybų pagrindinis prizas iškeliavo į Ukrainą – pirmąją vietą iškovojo Andrijus Kucharčukas. Antras buvo lietuvis Nerijus Bružas, trečias – estas Ottas Kiivikas.

Efektingose gatvės gimnastikos dvikovų varžybos akis į akį kovojo dvylika atletų. Be pralaimėjimų auksinį finišą pasiekė Marius Praniauskas. Antras buvo Lukas Juzėnas, trečias – Matas Jakubauskas.

Bene azartiškiausios „Savickas Classic“ turnyre buvo varžybos „Spausk ir bėk“, kurių dalyviams reikėjo spausti štangą ir bėgte įveikti penkis kilometrus. Geriausiai tai sekėsi padaryti Ruslanui Šulcui. Jo galutinis rezultatas – 21 min. 20,67 sek. Jis štangą išspaudė 27 kartus, o kiekvienas sėkmingas pakėlimas nuo galutinio rezultato nubraukia 30 sek. Tiesa, spausti štangą galima ne daugiau 30 kartų. Antrąją vietą iškovojo Andžejus Jakeliūnas (21 min. 35,82 sek.; 27 išspaudimai), trečiąją – Aidas Barkauskas (23 min. 29,43 sek.; 24).

Tarp moterų geriausiai pasirodė Vilma Chlomkienė (25 min. 27,18 sek.; 20).

Vienintelis 30 kartų savo svorio štangą išspaudė Vitalijus Chlomko, bet galutinėje įskaitoje jis liko aštuntas.

Ž. Savicko nuomone, „Spausk ir bėk“ varžybose sėkmę lemia kelios savybės: „Šiose varžybose reikia ir jėgos, ir greičio, ir ištvermės. Turi būti įvairiapusiškai stiprus.“

„Savickas Classic“ turnyras antrus metus buvo įtrauktas į Vilniaus sporto festivalio programą. Jo metu vyks didžiausia šalyje Sporto mugė, kurioje sporto organizacijos, centrai, mokyklos, klubai, pristatė savo užsiėmimus, paslaugas, kainodarą, specialius pasiūlymus, kvietė į nemokamas pažintines pamokas, rengė parodomąsias varžybas. Kaip ir kasmet, čia buvo surengta sporto prekių ir įrangos paroda, sporto ir sveikatingumo konferencija, vyko K-1 kovų mėgėjų pasaulio čempionatas, sutraukęs beveik 400 dalyvių.

Savickas Classic“ varžybų rezultatai:

„Fast Sports Nutrition“ kultūrizmo ir bikinio varžybos:

Bikinis

Ūgio kategorija iki 163 cm:

1. Laima Petrukonytė (Lietuva)                  9

2. Kristina Aleksejeva (Estija)                11

3. Tatjana Kurilova (Estija)                   13

Ūgio kategorija iki 169 cm:

1. Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė (Lietuva)   7

2. Rasa Selemonavičiūtė (Lietuva)              12

3. Lina Kudrickė (Lietuva)                     14

Ūgio kategorija per 169 cm:

1. Diana Stankejeva (Lietuva)                  12

2. Asta Kočenaitė (Lietuva)                    12

3. Marina Rockina (Lietuva)                    13

Absoliuti kategorija:

1. Diana Stankejeva                            11

2. Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė            13

3. Asta Kočenaitė                              16

Vyrų kultūrizmas:

1. Andrijus Kucharčukas (Ukraina)              17

2. Nerijus Bružas (Lietuva)                    28

3. Ottas Kiivikas (Estija)                     50

„Savickas Classic“ gatvės gimnastikos dvikovos -

1. Marius Praniauskas

2. Lukas Juzėnas

3. Matas Jakubauskas

„Big Z“ Europos mėgėjų galiūnų čempionatas -

Absoliuti kategorija:

1. Oskaras Martužanis (Latvija)                97 taškai

2. Janis Šleckus (Latvija)                     95

3. Edgaras Andersonas (Latvija)                91,5

Jaunimo (iki 24 metų) amžiaus grupė:

1. Oskaras Martužanis                          97

2. Edgaras Andersonas                          91,5

3. Paulas Erikas Rosenbergas (Estija)          63

Svorio kategorija iki 105 kg -

1. Vladimiras Rekša  (Ukraina)                 63,5

2. Artiomas Tarasovas (Rusija)                 57

3. Artūras Urbanavičius (Lietuva)              50

„Vostok-Europe“ jėgos trikovės varžybos -

Moterys -

Svorio kategorija iki 63 kg:

1. Daiva Žarovienė (Lietuva)                  335 kg

2. Milda Brūverė (Lietuva)                    300 kg

3. Kristina Šlykovč (Baltarusija)             272,5 kg

Per 63 kg:

1. Viktorija Ivaščenkova (Lietuva)            360 kg

2. Erika Melnikova (Lietuva)                  240 kg

3. Aistė Kanapeckaitė (Lietuva)               242,5 kg

Vyrai -

Iki 59 kg:

1. Egidijus Valčiukas (Lietuva)               455,5 kg

2. Nerijus Geisleris (Lietuva)                325 kg

3. Dmitrijus Kirkovskis (Baltarusija)         312,5 kg

Iki 66 kg:

1. Šarūnas Tolvaiša (Lietuva)                 495 kg

2. Pavelas Ruseckis (Baltarusija)             362,5 kg

3. Raimondas Jocas (Kuršėnai)                 332,5 kg

Iki 74 kg:

1. Aleksejus Bachirevas (Rusija)              627,5 kg

2. Juris Rubenis (Latvija)                    540 kg

3. Tomas Samauskas (Lietuva)                  502,5 kg

Iki 83 kg:

1. Denisas Jevdokimovas (Lietuva)             667,5 kg

2. Paulius Pupinis (Lietuva)                  605 kg

3. Aleksandras Saksonovas (Trakai)            572,5 kg

Iki 93 kg:

1. Algimantas Smelstorius (Lietuva)           670 kg

2. Dmitrijus Ivanovas (Rusija)                595 kg

3. Olegas Chamidrakas (Lietuva)               577,5 kg

Iki 105 kg:

1. Tautvydas Petrauskas (Lietuva)             770,5 kg

2. Uldis Kiplokas (Latvija)                   715 kg

3. Marko Mummas (Estija)                      677,5 kg

Iki 120 kg:

1. Elaras Kraavas (Estija)                    770 kg

2. Kęstutis Gilys (Lietuva)                   735 kg

3. Šarūnas Aleksandravičius (Lietuva)         632,5 kg

Per 120 kg:

1. Karolis Aleksandravičius (Lietuva)         827,5 kg

2. Tadas Gečas (Lietuva)                      782,5 kg

3. Rimvydas Janušauskas (Lietuva)             615 kg

MHP Pasaulio rąsto kėlimo čempionatas -

1. Vidas Blekaitis (Lietuva)                  200 kg

2. Krszystofas Radzikowskis (Lenkija)         195 kg

3. Dainis Zageris (Latvija)                   190 kg

„Rovaltra“ Pasaulio galiūnų čempionų lyga -

1. Marius Lalas (Lietuva)                      66 taškai

2. Gregorzas Shymanskis (Lenkija)              58

3. J.F.Caronas (Kanada)                        56,5

„Savickas Classic“ varžybos „Spausk ir bėk“ -

Moterys:

1. Vilma Chlomkienė                 25 min. 27,18 sek. (20 išspaudimų)

2. Justina  Maslovskaitė            27 min. 15,38 sek. (22)

3. Juliana Romoslavskaja            28 min. 28,75 sek. (17)

Vyrai:

1. Ruslanas Šulcas                  21 min. 20,67 sek. (27)

2. Andžejus Jakeliūnas              21 min. 35,82 sek. (27)

3. Aidas Barkauskas                 23 min. 29,43 sek. (24)