Sportas

2020.03.30 15:26

Laukimas baigėsi – oficialiai paskelbtos naujos Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių datos

LRT.lt2020.03.30 15:26

Į 2021-uosius dėl koronaviruso pandemijos keliamos grėsmės perkeltos Tokijo olimpinės žaidynės prasidės liepos 23-iąją ir baigsis rugpjūčio 8-ąją. Tokią informaciją pirmadienį oficiliai patvirtino Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC).

Oficialiai patvirtina ir nauja paralimpinių žaidynės data. Jos prasidės rugpjūčio 24-ąją ir finišuos rugsėjo 5-ąją.

Pirmadienį surengtos vaizdo konferencijos metu posėdžiavo IOC prezidentas Thomas Bachas, Tokio olimpinių žaidynių vadovas Japonijoje Mori Yoshiro, Tokijo gubernatorė Koike Yuriko ir Tokio olimpinių bei paralimpinių žadiynių ministrė Hashimoto Seiko.

Šiais metais turėjusios vykti žaidynės turėjo vykti liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis. Sprendimas dėl olimpinių ir paralimpinių žaidynių perkėlimo į kitus metus buvo priimtas praėjusią savaitę po to, kai dėl to sutiko Japonijos ministras pirmininkas Sinzo Aibe ir T. Bachas.

Prieš priimant sprendimą perkelti vieną didžiausių renginių pasaulyje, viso pasaulio sportininkai bei organizacijos spaudė IOC nerizikuoti atletų bei žiūrovų sveikata bei greičiau priimti sprendimą dėl žaidynių.

Olimpinių žaidynių data pakeista pirmą kartą renginio istorijoje. Anksčiau renginys būdavo atšaukiamas dėl didžiųjų karinių konfliktų: Pirmojo pasaulinio karo (žaidynės turėjo vykti 1916 m.) ir Antrojo pasaulio karo (1940 ir 1944 m.).