Sportas

2020.03.30 12:24

Sporto federacijoms išdalinti 7 milijonai eurų – didžiausia dalis atriekta plaukimui, futbolas pinigų negavo

atnaujinta 13.35
LRT.lt2020.03.30 12:24

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu paskirstytos lėšos 58-oms sporto šakų federacijoms 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti ir neįgaliųjų sporto organizacijoms. Iš valstybės biudžeto iš viso skirti 7 mln. eurų, skelbiama pranešime spaudai.

Keturiolikai strateginių sporto šakų federacijų skirti 4 mln. eurų. Daugiausiai lėšų šioje grupėje teko Lietuvos plaukimo federacijai – daugiau nei 702 tūkst. eurų, Lietuvos krepšinio federacijai – daugiau nei 639 tūkst. eurai, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai – daugiau nei 563 tūkst. eurai.

Į olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijų grupėje 19 federacijų paskirstyta daugiau nei 1 mln. eurų, o į olimpinių žaidynių programų neįtrauktų federacijų grupėje 25 federacijoms atiteko 980 tūkst. eurų.

Neįgaliųjų organizacijų sporto programoms paskirstyta 840 tūkst. eurų.

Lėšos skirtos visoms federacijoms, kurios iki nustatyto termino pateikė paraiškos dokumentus ir atitinka Sporto įstatyme nustatytus kriterijus.

Įdomu, tai, kad šiais metais nė euro iš biudžeto lėšų negavo Lietuvos futbolo federacija (LFF). Anot kovo 26-osios posėdžio protokolo, tai neįvyko dėl LFF įstatuose esančių kliūčių.

„Gintarė Papartė (Ministerijos sporto grupės patarėja – LRT.lt) informavo, kad Lietuvos futbolo federacija neatitinka Lietuvos Respublikos Sporto įstatymo (toliau – Sporto įstatymas) 19 straipsnio 1 dalies 10 punkte nustatyto reikalavimo, t. y. Lietuvos futbolo federacija savo steigimo ar kituose dokumentuose nėra įtvirtinusi savo vienasmenio valdymo organo Generalinio sekretoriaus maksimalaus galimų iš eilės einančių kadencijų skaičiaus tam pačiam asmeniui“, – teigiama posėdžio protokole.

Kriterijai, pagal kuriuos federacijos gali gauti valstybės biudžeto lėšų aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti, apibrėžti Sporto įstatyme. Pvz., asociacija ar federacija turi būti atsakinga už visų Lietuvoje kultivuojamų atstovaujamos sporto šakos disciplinų plėtrą, per paskutinius 4 metus iki kreipimosi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ne mažiau kaip vienas federacijos atstovaujamos sporto šakos sportininkas turi būti atstovavęs Lietuvai olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose ir pan. Organizacija taip pat turi turėti pasitvirtinusi plėtojamos sporto šakos sporto varžybų saugumo taisykles, etikos kodeksą, atsakomybę už etikos ir Pasaulinio antidopingo kodekso pažeidimus ir kt. Pretenduojanti gauti valstybės lėšų federacija turi įsipareigoti skirti nuosavų lėšų aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą Vyriausybė patvirtino šiemet vasarį. Projektas buvo derintas su sporto federacijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.