Naujienų srautas

Sportas2020.03.30 12:15

Tokijo olimpiados vadovas su TOK prezidentu aptars galimą naują žaidynių datą

Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidentas Yoshiro Mori pirmadienį pranešė, kad šią savaitę su Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovu Thomas Bachu telefonu aptars į 2021 metus perkeltos vasaros olimpiados galimas datas ir kitas detales.    

TOK ir Japonija praėjusią savaitę priėmė sprendimą dėl koronaviruso pandemijos metams atidėti Tokijo olimpiadą.

„Šią savaitę turėčiau pasikalbėti su [TOK] prezidentu Th. Bachu“, – sakė Y. Mori, pradėdamas olimpiados organizacinio komiteto valdybos posėdį.

„Jis ketina paskambinti man tiesiogiai. Jaučiuosi kiek kebliai, nes ne itin gerai moku anglų kalbą“, – sakė Y. Mori.

Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovas ne kartą sakė, kad nukelta olimpiada turi įvykti kitą vasarą. Spėjama, kad ji gali būti surengta tuo pat metu – liepos-rugpjūčio mėnesiais.

Šių metų vasaros žaidynės turėjo prasidėti liepos 24-ąją ir baigtis rugpjūčio 9 dieną, todėl gali būti, kad kitais metais olimpiados atidarymo ceremonija vyks liepos 23-iąją.

„Aiškinamasi, kas būtų geriau – pavasaris ar vasara, – sakė Y. Mori. – Abi galimybės turi šalininkų, abi turi savų privalumų ir trūkumų. Jie šiuo metu lyginami, ir galiausiai bus nuspręsta.“

Tokijo olimpiados organizatoriai ir TOK ilgai delsė priimti sprendimą, tačiau spaudžiami sportininkų, nacionalinių olimpinių komitetų ir sporto federacijų praėjusią savaitę galiausiai nusprendė atidėti žaidynes.

Manoma, kad sprendimas dėl tikslios olimpiados datos bus priimtas greitai, nes to reikalauja sportininkai.

Ir Y. Mori, ir Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto direktorius Toshiro Muto sakė, kad olimpiados perkėlimo išlaidos bus „didžiulės“ – prognozuojama, kad jos gali siekti kelis milijardus dolerių. Didžioji dalis šios sumos guls ant Japonijos mokesčių mokėtojų pečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi