Sportas

2020.03.30 11:20

Viena iš paskutinių futbolui neuždraustų vietų pasaulyje tapusi Baltarusija džiaugiasi dėmesiu iš užsienio

LRT.lt2020.03.30 11:20

Kol viso pasaulio futbolo klubai gyvena griežtomis karantino sąlygomis ir mėnesiams turi pamiršti rungtynes bei pilnus stadionus, Baltarusijoje toliau vyksta aukščiausio šalies čempionato kovos.

Pasaulyje liko tik kelios valstybės, kurios toliau tęsia futbolo čempionatus – be Baltarusijos kamuolys gainiojamas ir Nikaragvoje. Kaip bebūtų, mūsų šalies kaimynai yra vieninteliai Europoje toliau ne tik vykdantys futbolo čempionatą, bet ir leidžiantys sirgaliams stebėti rungtynes stadionuose.

Praėjusį šeštadienį Baltarusijos futbolo čempionate vyko šeši susitikimai, sostinės klubų – „FC Minsk“ ir „Dinamo“ – akistatą stebėjo 3000 žiūrovų, praneša BBC.

„Taip jau nutiko, kad Minsko komandų derbis tikriausiai buvo vienintelės futbolo rungtynės visame pasaulyje“, – buvo teigiama po dvikovos, pasibaigusios 2:3 „Dinamo“ pralaimėjimu.

Oficialiai Baltarusijoje yra nustatyti tik 94 koronaviruso atvejai. Tiesa, šalies valdžia jau ėmėsi žingsnių izoliuojant Vitebsko miestą, kuriame pranešama apie ligos protrūkį.

Baltarusijos valdančiųjų požiūrį į pasaulinę pandemiją geriausiai iliustruoja šalies prezidentas, kuris pasiūlė tautiečiams gerti degtinę norint nesusirgti koronavirusu.

Baltarusijos futbolo federacijos atstovas spaudai Aleksandras Aleinikas tvirtino, kad stadionuose yra įvestos saugumo priemonės.

„Ėmėmės visų Sporto ministerijos nurodytų saugumo priemonių. Visi tie, kurie gali turėti kontaktą su sirgaliais buvo aprūpinti pirštinėmis“, – tvirtino A. Aleinikas.

Kaip įprasta vykstančios Baltarusijos futbolo čempionato kovos reiškia ir sudarytas rungtynių transliavimo sutartis su užsakovais dešimtyje valstybių. Tiesiogiai rungtynės iš Baltarusijos yra transliuojamos tokiose valstybėse kaip Rusijoje, Indijoje ar Izraelyje.

Tokią situaciją A. Aleinikas pavadino „neturinčia precedento“.

Minsko „Dinamo“ klubo atstovas Aleksandras Strokas tvirtino, kad didžiulis susidomėjimas čempionato kovomis užsienyje „padės komandos žaidėjams prisiimti didesnę atsakomybę po dviejų iš eilės pralaimėjimų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.