Sportas

2020.03.27 21:48

Neatsisakoma planų Paryžiuje rugpjūtį surengti lengvosios atletikos Europos čempionatą

LRT.lt2020.03.27 21:48

Atrodo, kad bent jau vienas didesnio masto sporto renginys 2020 metais vis dėlto įvyks. Europos lengvosios atletikos federacija neatsisako plano Paryžiuje rugpjūčio mėnesį surengti Senojo žemyno čempionatą.

Europos lengvosios atletikos čempionatas šiemet sportininkams neturėjo būti pats svarbiausias renginys, nes buvo suplanuotas jau po Tokijo olimpinių žaidynių – rugpjūčio 25–30 dienomis.

Jeigu pasaulis susitvarkys su koronaviruso pandemija – tai tikrai pasikeis.

Nors jau atšaukta visa eilė didelių sporto varžybų, Europos čempionatas Paryžiuje turėtų vykti. Taip nusprendė vietos organizacinis komitetas ir Europos lengvosios atletikos federacija.

„Akivaizdu, kad gyvename nematytais laikais, tad turime išlikti realistiški ir pasirengę bet kam. Žinoma, kad mums svarbiausia bus žiūrovų, sportininkų, teisėjų, savanorių ir visų kitų žmonių sveikata“, – sakė organizacijos pirmasis viceprezidentas Dobromiras Karamarinovas.

Siekiui rugpjūtį surengti šį čempionatą pritaria ir Europos atletų komitetas.

Kadangi 2020 metų olimpinės žaidynės yra nukeltos į 2021-uosius metus, Europos čempionatas rugpjūtį bus vieta, kurioje bus galima vykdyti olimpinius normatyvus.

Organizacija priėmė ir kitus sprendimus:

– Europos 10 000 metrų bėgimo taurė bei bėgimo kalnais čempionatas nukeltas į 2021 m.

– Europos U-18 čempionatas, turėjęs vykti Italijoje liepos 16–19 dienomis 2020-aisiais nevyks. Dėl datos bus nuspręsta vėliau.

– Kovo 21–22 d. turėjęs vykti Europos metimų taurės turnyras Portugalijoje yra atšaukiamas. Jis jau anksčiau buvo nukeltas.

2018 m. Europos čempionatas vyko Berlyne, kur Andrius Gudžius pirmą kartą karjeroje tapo disko metimo rungties čempionu, o Liveta Jasiūnaitė iškovojo bronzos medalį ieties metimo rungtyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.