Naujienų srautas

Sportas2020.03.26 17:17

Kaip karantino sąlygomis keičiasi sportinių šokių pasaulis: nuo nuotolinių šokių pamokų iki apsaugos medikams gamybos

LRT.lt 2020.03.26 17:17

Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) atstovai žiniasklaidai teigia, kad turbūt viena iš pagrindinių federacijos užduočių šiuo metu yra palaikyti ir įkvėpti savo sportininkus, trenerius bei, suvienijus jėgas, išlikti sveikiems, apsaugoti kitus, rašoma žinutėje spaudai.

Visos varžybos yra atšauktos, todėl nėra aišku, kokiems startams ruoštis, kaip ir kiek sportuoti namuose – pasitelkus įvairių specialistų pagalbą, ieškoma atsakymų, kokius sprendimus šiuo metu būtų protingiausia pasirinkti profesionalams bei sportuojantiems vaikams. Ir nors neseniai trisdešimtmetį atšventusi LSŠF pirmą kartą susiduria su tokia situacija, federacijos atstovai sako, kad bendromis pastangomis tuos atsakymus rasti pavyks ir dar kartą pabrėžia, kad svarbiausia – likti sveikiems.

Nuotolinės šokių pamokos profesionalams ir mėgėjams

Jau dabar LSŠF treneriai pradėjo ruošti ir keistis nuotolinėmis vaizdo pamokomis federacijos platformose. „Iššūkiai kyla ne tik sportininkams, bet ir treneriams – mūsų sritis tokia, kad treniruotėse daug fizinio kontakto ir tarp sportininkų, ir su treneriu. Tad kaip dirbti nuotoliniu būdu, po vieną – dar tik mokomės: rengiame nuotolines pamokas, kuriomis dalinamės, o taip pat beveik kiekvienas klubas rengia tokias pamokas tik savo nariams pagal pavasario treniruočių planus.“ – pasakojo LSŠF Akademijos direktorius Martynas Kūra. Prie šio dalinimosi ir pagalbos vieni kitiems projekto žada prisidėti ir sportinių šokių specialistai iš užsienio, užsienyje gyvenantys, bet Lietuvoje išugdyti šokėjai, sportinių šokių pasaulio žvaigždės. Tikimasi, kad sportininkai projekto metu suras technikos, fizinio pasirengimo, psichologijos pamokų bei treniruočių, atitinkančių jų individualius poreikius bei meistriškumo lygį.

Šokėjai nepamiršta ne tik sportininkų, bet ir tiesiog judėti mėgstančių žmonių. LSŠF YouTube platformoje bei Facebook paskyroje šokių treniruočių ir aktyvaus judėjimo užduočių jau dabar gali rasti ir anksčiau niekada šios sporto šakos nebandę žmonės – yra parengta informacija ir kiekvieną dieną 14.30 val. pasiūloma išbandyti standartinius šokius, Lotynų Amerikos šokius, breiką, solo šokius damoms arba linksmus šokius vaikams. „Prisidedame kuo galime – jau turime ištikimų mūsų pamokų gerbėjų ratą ir jie įkvepia mus tęsti projektą bei ieškoti vis naudingesnės informacijos,“ – pasakojo LSŠF vadybininkė Diana Gornatkevičienė.

Sportinių šokių kostiumų dizainerės gamina apsaugas medikams

Sportinių šokių pasaulio atstovai yra pasiruošę padėti ne tik pamokomis, bet ir kitais šiuo metu gyvybiškai reikalingais dalykais. Kauno centre daug metų veikiantis prestižinis prabangių sportinių šokių kostiumų salonas pradėjo siūti apsauginius kostiumus Kauno medikams su stiprybės linkinčia raudona juostele. Čia daug įspūdingų, kristalais žėrinčių suknelių buvo nustumtos į šoną – visas

„EM Couture“ kolektyvas parodė iniciatyvą ir šiuo metu siuva tik apsauginius kostiumus medikams. Pakalbinta salono įkūrėja ir dizainerė Eglė Modzeliauskienė nedaugžodžiavo: „Tiesiog aš labai dėkinga geriausioms mūsų meistrėms už supratimą ir atjautą“.

E. Modzeliauskienė ir jos vadovaujamos siuvimo meistrės net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis lieka ištikimos aukštajai madai – kiekvieną Kauno medikams skirtą kostiumą papuošia raudona juostele, taip palinkėdamos stiprybės ir sveikatos.

Klaipėdoje dirbanti sportinių šokių kostiumų ir prabangių vakarinių apdarų kūrėja, visą legendinę „Žuvėdrą“ rengusi Aina Zinčiukaitė kartu su savo meistrėmis taip pat neliko abejinga pavojaus žinutėms iš medikų. Jos įkurtos „Ainos studijos“ darbuotojos šiuo metu siuva taip reikalingas apsaugines kaukes Klaipėdos medikams.

Kaune ir Klaipėdoje intensyviai dirbančioms moterims atokvėpio minutes nuskaidrina klienčių palaikančios žinutės, skriejančios iš viso pasaulio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi