Naujienų srautas

Sportas2020.03.26 20:01

Ilgai laukę dar palauks: Tokijo žaidynių debiutantai džiaugiasi pasibaigusia nežinia

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2020.03.26 20:01

„Laukiau to devynerius metus, galiu palaukti dar vienerius“, – juokiasi būsima Tokijo olimpinių žaidynių debiutantė, buriuotoja Viktorija Andrulytė. Nors ji ir bilietus į pirmąsias karjeroje olimpines žaidynes jau turintys Lietuvos lengvaatlečiai – Edis Matusevičius ir Diana Zagainova – savo šanso nekantriai laukia, pastarasis nežinios laikotarpis buvo sunkiausias.

Dėl koronaviruso pandemijos visame pasaulyje užsivėrė sporto bazės. Profesionalūs atletai negalėjo tinkamai ruoštis, tačiau išsvajotos olimpinės žaidynės vertė ieškoti išeičių.

Trišuolininkė D. Zagainova tikina, kad tai buvo itin sudėtingas laikotarpis: „Man tai buvo sunkiausias dalykas. Nebuvo aiškumo. Bus ar nebus. Visiškai neliūdėjome, kad atidėjo, nes visi to tikėjomės. O kol Tarptautinis olimpinis komitetas delsė ir nieko nepaskelbė, visi lipo per save, rizikavo sveikata ir ruošėsi, nes juk tai – olimpinės žaidynės. O jeigu neatšauks? Kai atidėjo, atsirado ramybė. Viskas aišku.“

D. Zagainova nesitiki, kad karantino laikotarpiu, kuris pratęstas iki balandžio 13 dienos, sportininkai sulauks dėmesio iš šalies institucijų ir bus įleisti į sporto bazes: „Nemanau, kad tai įmanoma. Nėra nei vienos institucijos, kuri imtųsi veiksmų. Mūsų federacija padarė viską, ką galėjo. Bet yra departamentai, ministerijos, kuriems neatrodo, kad kažkas rūpėtų. Užsienyje tai sprendžia olimpiniai komitetai. Pas mus nematau, kad kas suktų dėl sportininkų galvą. Ypač dabar, kai žaidynės atidėtos.“

Tačiau sportuoti profesionalūs atletai privalo. Trišuolininkė be intensyvių treniruočių yra praleidusi daugiausia mėnesį ir tai visuomet stipriai atsiliepia formai.

„Juk negalime tiesiog sustoti. Tai mūsų darbas ir sezonas neatšauktas. Kol kas numatytas Europos čempionatas rugpjūčio mėnesį. Manau, kad kažkokios varžybos jau bus rengiamos nuo liepos mėnesio. Dabar esame karantinuojami viešbutyje ir visi darome treniruotes kambariuose, kiek tik tai įmanoma“, – aiškina D. Zagainova.

Jos kolega, ieties metikas E. Matusevičius, jau nebejaučia peties skausmų ir sako, kad traumos išgydytos, tačiau papildomi metai iki debiutinių olimpinių žaidynių jo visai negąsdina: „Buvo priimtas geriausias įmanomas sprendimas. Be to, Vilniuje kaip tik vyksta mūsų maniežo renovacija ir treniruotis gerų sąlygų jau ilgai nebuvo. Taip kad atidėjimas tik į naudą.“

Įspūdingus rezultatus praėjusį sezoną demonstravęs ir Lietuvos rekordą (89,17 m) pagerinęs ieties metikas režimo taip pat nenutraukė.

„Diena taip ir atrodo. Nubėgu kelis kilometrus, o po to darau įvairius pratimus su svarmenimis ir įrankiais. Nors atrodo, kad ietį galima mėtyti bet kokiame lauke, tai ne visai įmanoma. Techniškoms treniruotėms labai svarbi yra stadiono danga, ant kurios patogu įsibėgėti. Taip, kad kokybiškai sportuoti yra sunku“, – paaiškino geriausias 2019 metų Lietuvos lengvaatletis.

Jis dar turi vilties, kad geriausiems Lietuvos atletams atsivers sporto bazių durys: „Galbūt, jeigu šalyje situacija nepablogės, atsiras kažkokių nuolaidų geriausiems sportininkams. Gal leistų olimpinės rinktinės nariams pasitreniruoti stadionuose. Tarkime po kelis atletus vienu metu sporto bazėse. Aš manau, kad tai niekam nepakenktų. Dažniausiai, tarp mūsų ir taip būna atstumai, visi išsibarstę po stadioną savo kampuose treniruojasi. Nebūtų vienoj krūvoj. Manau, kad tai mažiau pavojinga, nei kad žmonės, kurie užplūsta parkus.“

23-ejų sportininkas norėtų priminti savo bendraamžiams, kurie nesilaiko rekomendacijų, būti pilietiškais: „Taip, galbūt mums koronavirusas ir nėra toks pavojingas, bet privalai galvoti apie savo tėvus, senelius. Tai tiesiog privaloma.“

Buriuotoja V. Andrulytė džiaugiasi, kad olimpinės žaidynės buvo atidėtos: „Žiūrint į situaciją, priimtas labai teisingas sprendimas. Mes jau negalėjome ant vandens treniruotis. O, kad teks palaukti, tai nieko baisaus. Laukiau devynerius metus, dar vienerius palauksiu.“

Pastarąjį kartą varžybose Majamyje buriuotoja startavo sausio mėnesį. Po to numatyti planai griuvo. V. Andrulytė turėjo keliauti į pasirengimo stovyklą Gran Kanarijoje kovo 12 dieną, bet trenerio nuojauta nuo šio skrydžio sustabdė.

„Išvakarėse jis pasakė, kad niekur neskrisime. Dabar jau aišku, kad tai buvo pats geriausias sprendimas. Nors tuo metu turėjome stovykloje pasirengti varžyboms Maljorkoje, kurios dar nebuvo atšauktos. Bet labai greitai tai įvyko“, – kalbėjo V. Andrulytė.

Šiuo metu sportininkė laikosi karantino Kaune, o sąlygų treniruotis neturi: „Tai neįmanoma. Kaune tiesiog per šalta. Namie, ką galime, tą darome. Lauke pasivažinėju dviračiu arba riedučiais. Šiuo metu visos varžybos atšaukiamos, bet mūsų sezonas gali būti ilgas. Suras, kur surengti varžybas, kad būtų šilta. Todėl ruoštis kažkaip reikia. Praleisti mėnesį be vandens jau yra labai daug ir forma tikrai krenta. Bet visi susiduria su tais pačiais iššūkiais.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi