Naujienų srautas

Sportas2020.03.26 14:23

Iš olimpinio bokso atrankos turnyro Londone du turkai grįžo užsikrėtę COVID-19, lietuviai – sveiki

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.03.26 14:23

Turkijos bokso federacija praneša, kad du jos atletai užsikrėtė koronavirusu po grįžimo iš Londone vykusio olimpinio bokso atrankos turnyro. Renginys, kuriame varžėsi ir 7 mūsų šalies kovotojai, buvo nutrauktas tik kovo 17 dieną.

Nors nėra aišku, kur tiksliai koronavirusu užsikrėtė turkų boksininkai, tačiau šalies bokso federacija „neatsakingu“ pavadino tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) ir vietos organizatorių sprendimą turnyrą Londone iš viso pradėti.

Turkijos bokso federacijos prezidentas Eyupas Gozgecas teigė, kad organizatoriai nerimtai pažiūrėjo į epidemiją, o turnyras neatitiko higienos standartų, jo metu trūko apsisaugojimo priemonių. Jis žadėjo kreiptis į visų Europos šalių bokso federacijas su klausimu, ar visi jų atletai yra sveiki.

Karalienės Elžbietos olimpiniame parke, „Copper Box“ arenoje vykusias kovas galėjo stebėti žiūrovai.

Lietuvai šiame turnyre atstovavo penki vyrai ir dvi moterys – Edgaras Skurdelis, Algirdas Baniulis, Paulius Zujevas, Tadas Tamašauskas, Vytautas Balsys, Rugilė Altaravičiūtė ir Gabrielė Stonkutė.

Nė vienas iš jų olimpinio kelialapio neiškovojo, arčiausiai jo liko E. Skurdelis, paskutinę varžybų dieną po prakirsto antakio turėjęs trauktis iš lemiamos kovos.

Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas portalui LRT.lt, kad iš Londono grįžę lietuviai yra sveiki, nė vienas iki šiol simptomų neparodė: „Visi sportininkai ir treneriai vis dar yra karantine, sėdi namuose, bet simptomų jokių nė vienas nepajuto. Tadas Tamašauskas su turkais sparingavosi dar prieš turnyrą, bet jam irgi viskas gerai.“

Kaip sakė D. Mačianskas, jis girdėjo, kad po turnyro Londone koronavirusą pasigavo ir „vienas ar du Kroatijos boksininkai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi