Naujienų srautas

Sportas2020.03.26 13:09

Sustabdžius kritikuotą šachmatų „Kandidatų“ turnyrą, dalyviams liko klausimas – kaip išvykti iš Rusijos namo

LRT.lt 2020.03.26 13:09

Rusijos mieste Jekaterinburge pagaliau sustabdytas 2020 metų šachmatų „Kandidatų“ turnyras, kai Rusija nusprendė nuo kovo 27 d. sustabdyti visą oro susisiekimą tiek į, tiek iš šalies. Sportininkams kyla rimtas galvos skausmas – kaip sugrįžti namo.

Iki balandžio 4 d. turėjusiame trukti turnyre aštuoni dalyviai turėjo išsiaiškinti, kuris iš jų laimės teisę mesti iššūkį pasaulio čempionui Magnusui Carlsenui. Vis dėlto dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos turnyras sustabdytas sužaidus 7 raundus iš 14.

Dar prieš turnyrą vienas iš kandidatų, azerbaidžanietis Teimouras Radjabovas, oficialiai paprašė tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) turnyrą atidėti, tačiau tai nebuvo padaryta. Šachmatininkas nusprendė turnyre nedalyvauti.

Kaip skelbia chess24.com, turnyras yra stabdomas, rezultatai lieka, o kai bus galima ir saugu, varžybos turėtų būti pratęsiamos nuo 8-ojo raundo.

Sužaidus 7 raundus turnyre pirmavo prancūzas Maxime`as Vachier-Lagrave`as bei rusas Janas Nepomniščij, turintys po 4,5 taško ir artimiausius varžovus lenkiantys visu tašku. Įdomu, kad prancūzas į turnyrą pakviestas tik po T. Radjabovo pasitraukimo.

Vis dėlto turnyrą nutraukus dabar dalyviams didžiausias galvos skausmas yra klausimas, kaip grįžti namo?

Tai ypač didelį galvos skausmą turėtų kelti amerikiečiui Fabiano Caruana, mat JAV jau kurį laiką yra uždraudusi visus skrydžius į šalį iš Europos.

Be jo ir jau minėto prancūzo bei ruso turnyre taip pat varžosi du kinai – Wangas Hao ir Dingas Lirenas, dar du rusai – Aleksandras Grisčiukas ir Kirilas Alksejenka, bei olandas Anishas Giri.

Tiek turnyrui prasidedant, tiek jam jau vykstant šachmatų specialistai pažymėjo, kad kone visi sportininkai žaidžia žemiau savo galimybių ribos, nes mintyse yra koronaviruso pandemija, o ne šachmatai.

Buvęs pasaulio čempionas Vladimiras Kramnikas dar prieš prasidedant turnyrui sakė, kad jis neturėtų vykti.

„Pažiūrėkite, kaip Caruana ar Dingas Lirenas žaidžia. Jie niekada nėra žaidę taip blogai, nebent vaikystėje“, – sakė kitas šachmatų meistras Ilja Levitovas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi