Naujienų srautas

Sportas2020.03.25 17:50

Olimpinio komiteto vadovas: prieš perkeldami žaidynes turėsime atsakyti į tūkstančius klausimų

LRT.lt 2020.03.25 17:50

„Tokijo olimpinių žaidynių perkėlimo procesas – lyg didžiulės dėlionės surinkimas“ – tokį palyginimą kalbėdamas apie antradienį oficialiai paskelbtą sprendimą nukelti olimpiadą į 2021 m. panaudojo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovas Tomas Bachas, skelbia BBC.

IOC vadovas pabrėžia, kad naujoji olimpinių žaidynių data neapsiribos tik 2021-ųjų vasaros mėnesiais. Be to, T. Bacho teigimu, dabar būtina „atsakyti į tūkstančius klausimų“ prieš priimant galutinį sprendimą.

Žaidynių organizatoriai – IOC ir atstovai Japonijoje – dar praėjusią savaitę buvo garsiai kritikuojama viso pasaulio atletų, sporto federacijų ir kitų grupių dėl uždelsto ir ilgai vilkinamo sprendimo dėl olimpinių žaidynių perkėlimo.

Tiesa, ne spaudimas iš įvairių pasaulio kampelių, o pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) nerimą keliantys pranešimai lėmė, kad pirmą kartą per 124 metų varžybų istoriją žaidynės yra perkeliamos į neolimpinius metus.

„Tam, kad surengtume sėkmingas olimpines žaidynes turime parengti tvirtą susitarimą bei išlikti vieningi. Tam, kad olimpiada būtų perkelta į kitus metus, reikia visiško įsitraukimo iš mūsų partnerių Japonijoje“, – pridūrė vokietis. – Ieškojome bendrų interesų ir mums tą pavyko padaryti.“

Kalbėdamas specialios vaizdo konferencijos metu, T. Bachas papasakojo, kad buvo sukurta speciali darbo grupė pavadinimu „Here We Go“ („Pradedame“ – LRT.lt), kurios pagrindinis uždavinys – pasirūpinti logistine žaidynių perkėlimo puse.

„Tai iš tikrųjų yra daug iššūkių keliantis klausimas. Susitarimas skelbia, kad vėliausiai žaidynes norime surengti 2021-ųjų vasarą, įskaitant ir vasaros mėnesius. Visi galimi pasiūlymai yra svarstomi“, – aiškino IOC galva.

Skelbiama, kad neeilinio susitikimo metu buvo svarstomas ir radikalus scenarijus – olimpinių žaidynių Tokijuje atšaukimas, tačiau, anot T. Bacho, buvo aišku, kad „tokio sprendimo bet kokiu atveju IOC nenorėjo priimti“.

T. Bochas aiškino, kad dar nėra aišku, ar visi Tokijo olimpinės žaidynėms šią vasarą planuoti atributai žada išlikti ir kitais metais, kai olimpiada bus perkelta. Pavyzdžiui, dar nėra žinoma, ar sportininkai gyvens numatyto olimpinio kaimelio vietoje.

„Tiesa pasakius, dar nežinau, kaip viskas bus. Tai vienas iš tų tūkstančio klausimų, į kuriuos dar turėsime atsakyti. Žinoma, tikimės, kad sportininkai gyvens olimpiniame kaimelyje. Kaip bebūtų, būtent ten stipriausiai ir plaka olimpinės dvasios širdis. Esame precedento neturinčioje situacijoje ir turime iššūkius, su kuriais dar nebuvome susidūrę. Turime rasti geriausią įmanomą sprendimą dabartinėje situacijoje“, – tvirtino IOC vadovas.

Kalbėdamas apie tai, kas dabar laikoma esminiais prioritetais perkeliant žaidynes, T. Bachas pabrėžė, kad kiekviena „dėlionės detalė yra ypač svarbi“.

„Olimpiada dar niekada nebuvo perkelta į kitus metus. Neturime jokios instrukcijos. Visgi esame tikri, kad mums pavyks sudėlioti gražią dėlionę ir turėsime nuostabias olimpines žaidynes“, – teigė vokietis.

Olimpinių žaidynių perkėlimo tema iškėlė ir kitą klausimą: ar visi finansiniai įsipareigojimai, galioję šių metų olimpiadai, išliks tokie patys ir 2021 metų žaidynėms?

T. Bachas užtikrino, kad didieji olimpiados rėmėjai yra pasiryžę tęsti savo įsipareigojimus ir kitais metais.

„Mes turime visišką palaikymą dėl žaidynių perkėlimo ir dabar dirbame ties to įgyvendinimu. Logiška manyti, kad olimpinių žaidynių rėmėjai išliks kartu ir kitais metais“, - pasakojo T. Bachas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi