Naujienų srautas

Sportas2020.03.25 20:10

Atšauktos LRT sporto transliacijos. Kas bus su jomis?

LRT.lt 2020.03.25 20:10

Dėl koronaviruso pandemijos atidėti, arba atšaukti praktiškai visi sporto renginiai pasaulyje. Nemažai sporto transliacijų neišvys ir LRT žiūrovai. Kokie tai čempionatai ir kokios jų perspektyvos?

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Monrealis (Kanada). Kovo 22-28 d.

Būsena: atidėtas, bet galutinai neatšauktas.

Nauja data: 2020 m. spalio mėn.

Tikimybė, kad įvyks: 40 proc.

Per visą pasaulio čempionatų istoriją (nuo 1896 m.) pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatai ne dėl pasaulinių karų buvo atidėti tik kartą. 1961 m. pirmenybės Prahoje nebuvo surengtos, nes pakeliui į jas sudužo JAV dailiojo čiuožimo rinktinę skraidinęs lėktuvas, žuvo 73 žmonės.

Tarptautinė čiuožimo sąjunga (ISU) skelbia, kad 2020 m. pirmenybės gali vykti, bet ne anksčiau nei šių metų spalio mėnesį. Tačiau situacija sudėtinga ir beprecedentė. Įprastai, pasaulio čempionatas būna vienas paskutinių dailiojo čiuožimo sezono renginių, o dabar būtų pats pirmas. Čiuožėjai, kaip įprastai, jau bus pradėję naujų programų parengimą. Tiek programos, tiek sportininkų pasirengimas dar bus tolimas nuo optimalaus. Pirmenybių lygis kris.

Perkeltas pasaulio čempionatas preliminariai gali būti surengtas kelios savaitės prieš spalio 23–25 d. vyksiantį pirmąjį pasaulio taurės etapą – „Skate America“ Las Vegase. Daugiau „langų“ iki Naujųjų praktiškai nėra, nes pasaulio taurės etapai vyksta kas savaitę iki pat „Grand Prix“ finalo Pekine gruodžio 10–13 dienomis.

Taip pat reikia nepamiršti, kad 2021 m. kovą vyksiantis pasaulio čempionatas Stokholme čiuožėjams bus žymiai svarbesnis, nes jame bus dalinami kelialapiai į 2022 m. žiemos olimpines žaidynes.

Draugiškos futbolo rungtynės. Kazachstanas–Lietuva (kovo 27 d.) ir Estija–Lietuva (kovo 31 d.).

Būsena: atšauktos.

Nauja data: 2020 m. birželio mėn.

Tikimybė, kad įvyks: 10 proc.

Draugiškos rungtynės dabar UEFA mažiausiai rūpi. Didžiausias rūpestis – į 2021 m. nukeltas UEFA Europos futbolo čempionatas. UEFA skelbia, kad kovo mėn. turėjusios vykti Europos čempionato atrankos rungtynės ir draugiški mačai gali būti bus žaidžiami birželį. Tačiau tai priklausys ne tik nuo pandeminės situacijos pasaulyje, bet ir nuo konkrečių futbolo federacijų.

Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius portalui LRT.lt sakė: „Mūsų atveju dar yra neaiškumo dėl rungtynių su Kazachstanu ir Estija. Kalbėsime su kazachais, ar jie tikrai nori žaisti, nes į vieną grupę suvedė Tautų lygos burtai. Birželio mėnesį turėsime Baltijos taurę, žaisime su latviais ir estais, tad kalbėsime su UEFA, kad mums užskaitytų dvi oficialias rungtynes birželį būtent Baltijos taurėje. Tada nereikėtų iškelti Baltijos taurės, liktų tik klaustukas dėl Kazachstano“.

Taigi, su Estija lietuviams vis tiek reikės žaisti. Tik ar tos rungtynės bus įskaitytos kaip neįvykusios draugiškos? Dvikovos su Kazachstanu tikimybė minimali.

Pasaulio rankinio čempionato atranka. Lenkija–Lietuva ir Lietuva–enkija (balandžio 16 ir 19 d.).

Būsena: atidėtos.

Nauja data: Birželio 15 ir 21 d..

Tikimybė, kad įvyks: 90 proc.

Europos rankinio federacija (EHF) kovo 20 d. paskelbė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos. Jose Lietuvos vyrų rankinio rinktinė turi žaisti su Lenkijos rankininkais. Visgi po penkių dienų pranešta, kad rungtynės įvyks birželio 15-21 dienomis.

Kiek anksčiau buvo atšauktos ir moterų Europos rankinio čempionato atrankos rungtynės. Lietuvės kovo 26 d. turėjo namie žaisti su Italija, rungtynes taip pat turėjo transliuoti LRT.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas. I diviziono A grupė. Katovicai (Lenkija). Balandžio 27-gegužės 3 d.

Būsena: atšauktas.

Nauja data: nėra.

Tikimybė, kad įvyks: 20 proc.

LRT turėjo transliuoti Lietuvos ledo ritulininkų dvikovas su Serbija, Estija, Ukraina, Japonija ir Lenkija. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) skelbia, kad sprendimą dėl atšaukto čempionato priims kiek vėliau. Tačiau kada tai bus padaryta, neaišku, nes IIHF kongresas nukeltas neapibrėžtam laikui. Klausimų daug – ar norės IIHF rengti čempionatą rudenį? Ar tai pavyks suderinti su rinktinėmis? Kas norės priimti čempionatą?

Pasaulio ledo ritulio čempionatas. Lozana, Ciurichas (Šveicarija). Gegužės 21-24 d.

Būsena: atšauktas.

Nauja data: nėra.

Tikimybė, kad įvyks: 20 proc.

LRT turėjo transliuoti ir penkerias lemiamas pasaulio ledo ritulio pirmenybių rungtynes (nuo ketvirtfinalio). Kad pirmenybės vyks yra mažai tikėtina, nes reikia suderinti labai daug didžiųjų ledo ritulio valstybių interesų. Nėra baigti nacionaliniai čempionatai, NHL pirmenybės. Todėl iki metų pabaigos surengti čempionatą mažai vilčių. Be to, pasaulio čempionatai vyksta kiekvienais metais. 2021 m. turnyras turėtų vykti Latvijoje ir Baltarusijoje.

Europos plaukimo čempionatas. Budapeštas (Vengrija). Gegužės 11-17 d.

Būsena: atidėtas.

Nauja data: rugpjūčio 24–30d.

Tikimybė, kad įvyks: 80 proc.

Tarptautinė plaukimo federacija FINA Europos plaukimo čempionatą perkėlė į šių metų rugpjūčio pabaigą. Tai labai reali data. Ir plaukikai turėtų nemažai motyvacijos jame dalyvauti. Atidėjus 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes, sportininkams nuo pečių nukrito didžiulis psichologinis spaudimas. Galbūt rugpjūtį Budapešte rezultatai nebus rekordiniai, tačiau daugelis norės išnaudoti galimybę startams.

FIBA Čempionų lygos finalo ketvertas. Gegužės 1–3 d.

Būsena: turnyras sustabdytas

Nauja data: neaiški.

Tikimybė, kad įvyks: 80 proc

FIBA Čempionų lygos krepšinio turnyras sustabdytas vykstant aštuntfinalio kovoms. FIBA tikrai sieks, kad turnyras būtų baigtas. Bet kada tai įvyks, neaišku. Tokiu atveju, finalo ketvertas gali būti perkeltas vėlesniam laikui.

Paralimpinės žaidynės. Tokijas (Japonija). Rugpjūčio 25 – rugsėjo 6 d.

Būsena: žaidynės atidėtos.

Nauja data: ne vėliau kaip 2021 m. vasarą.

Tikimybė, kad įvyks: 100 proc.

LRT pirmą kartą istorijoje transliuos Paralimpines žaidynes, tačiau tą padarys ne šiemet, o 2021 metais. Žaidynės atidėtos, bet visi tikime, kad dėl viruso sportinis gyvenimas yra tik pristabdytas, bet per daugiau nei metus jis tikrai bus sugrįžęs į senąsias vėžes ir LRT televizijos ekranus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi