Naujienų srautas

Sportas2020.03.25 13:15

Į Palangą iš Vilniaus karantinuotis išvežtų lengvaatlečių vadovas Skrabulis: nuėmėme naštą nuo savivaldybės

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt 2020.03.25 13:15

Antradienio vakarą iš Turkijoje vykusios stovyklos sugrįžusi 14 lengvaatlečių grupė pateko į priverstinai karantinuojamų piliečių būrį. Socialiniuose tinkluose pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad sportininkai atskirai susodinami į autobusą ir išvežavami. Internautai kėlė teoriją, kad sportininkai tiesiog atleidžiami nuo karantino, bet, tai ne tiesa – karantinas galioja visiems.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis pripažino, kad sportininkai dėl neteisingos informacijos patyrė spaudimą, tačiau jokių išskirtinių sąlygų jiems suteikta nebuvo. Tiesa, federacija pasirūpino lengvaatlečių apgyvendinimu. Tai buvo suderinta su Vilniaus miesto savivaldybe bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Keturiolika Lietuvos olimpiečių, tarp kurių Europos uždarų patalpų čempionė Airinė Palšytė, Europos bronzos medalininkė Liveta Jasiūnaitė ir bilietą į Tokijo olimpines žaidynes jau užsitikrinusi Diana Zagainova, buvo nuvežti į viešbutį Palangoje, kur jiems užtikrinamos karantino sąlygos.

„Mano nuomone, ministro Aurelijaus Verygos priimtas sprendimas nėra logiškas ar teisingas, bet sportininkai nėra išskirtiniai. Mūsų, kaip federacijos pareiga yra rūpintis savo atletais, kad ir kur jie bebūtų. Dėl to, dar prieš įsigaliojant įsakymui, buvome viską suderinę su savivaldybe – mes patys pasirūpinome transportu, kuris iš oro uosto visus grįžusius nugabentų į viešbutį Palangoje, už kurį moka pati federacija, sudariusi sutartį su viešbučiu.

Ten jiem užtikrinamos sąlygos daryti mankštas kambariuose ir per balkoną pakvėpuoti Palangos oru. Taip nuėmėme naštą nuo Vilniaus savivaldybės, kuri atsakinga už visų karantinuojamų apgyvendinimą ir turi už viską sumokėti“, – aiškino E. Skrabulis.

Įsigaliojus naujam įsakymui, visi nuo antradienio grįžę iš užsienio gyventojai yra priverstinai karantinuojami 14 dienų laikotarpiui. Už jų apgyvendinimą ir maitinimą moka savivaldybės, kurioms vėliau išlaidas turėtų kompensuoti Vyriausybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi