Sportas

2020.03.25 09:58

Sportininkai sureagavo į olimpinių žaidynių nukėlimą: sveikino sprendimą ir laukia kitų metų

LRT.lt 2020.03.25 09:58

Antradienį buvo oficialiai pranešta apie tai, kas buvo nesunkiai nuspėjama ir anksčiau – šią vasarą turėjusios vykti olimpinės žaidynės Tokijuje nukeltos į kitų metų vasarą.

Žaidynės turėjo startuoti liepos 24, tačiau dėl koronaviruso pandemijos buvo priimtas logiškas sprendimas sportininkų ir žiūrovų sveikatomis nerizikuoti ir žaidynes nukelti į kitus metus, kaip ir ne vieną kitą didelį sporto renginį.

Po tokio nuosprendžio savo nuomones apie tai socialinuose tinkluose pareiškė ir pajėgiausi planetos sportininkai – dauguma jų sveikino tokį žingsnį ir jau teigė laukiantys kitų metų žaidynių.

Štai Šveicarijos tenisininkas Stanas Wawrinka tviteryje pasidalino savo ir Rogerio Federerio nuotrauka iš 2008-ųjų Pekino olimpinių žaidynių, kur dvejetų varžybose laimėjo auksą, ir paliko trumpą, bet daug pasakantį užrašą: „Pasimatysime 2021-aisiais!“

Sprendimą nukelti varžybas sveikino ir JAV moterų rinktinės lyderė Carli Lloyd.

„Tai yra svarbiau už sportą, už olimpines žaidynes. Tikrai manau, kad tai buvo teisingas sprendimas“, – vietos medijoms tarė sportininkė.

Gražia žinute savo socialiniuose tinkluose pasidalino ir JAV plaukikė Katie Ledecky.

„Žvelgdami šiandienos iššūkiams į akis galime svajoti apie gražias olimpines žaidynes gražioje šalyje. O dabar yra laikas paremti tuos, kurie rūpinasi mūsų ir mūsų artimųjų sveikatomis“, – rašė penkis olimpinius aukso medalius savo sąskaitoje turinti 23-ejų sportininkė.

„Protingu“ sprendimu pasidžiaugė ir vienas geriausių pasaulio maratonininkų Eliudas Kipchoge iš Kenijos.

„Reziumavus – protingas sprendimas nukelti žaidynes į kitus metus. Laukiu, kada kitais metais galėsiu ginti savo titulą nuostabiame renginyje. Šiais sunkiais laikais linkiu visiems sveikatos“, – rašė Kenijos atletas.

Tuo tarpu Anglijos dviratininkas Markas Cavendishas pripažino, jog šiuo metu yra svarbesnių dalykų, kuriais reikia pasirūpinti.

„Svarbios naujienos ir teisingas sprendimas. Žinoma, šiuo metu yra svarbesnių dalykų, bet, žvelgiant iš sportinės pusės – kai kurioms šalims papildomi metai pasiruošimui išeis į naudą“, – rašė M. Cavendishas.

Kalbama, jog tarptautinis olimpinis komitetas svarstė žaidynes nukelti į rudenį, tačiau galų gale buvo priimtas sprendimas jas perkelti į kitų metų vasarą, kaip ir šiemet turėjusį vykti Europos futbolo čempionatą.

Iki šiol olimpinės žaidynės dėl karų buvo atšauktos tik tris kartus – 1916, 1940 ir 1944 metais.