Sportas

2020.03.25 08:11

Motiejūnas įvertino koronaviruso sukeltų problemų dydį „Žalgiriui“: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.25 08:11

Visam sporto pasauliui skaudžiai per kišenę smogusi koronaviruso pandemija neaplenks ir Kauno „Žalgirio“ klubo. Dėl „įšaldyto“ Eurolygos sezono kauniečiai gyvena nežinioje – kol nėra galutinio lygos sprendimo, tol komanda oficialiai šio sezono nėra užbaigusi. 

Eurolygos sezono pabaiga Kauno komandai reiks prarastas pajamas dėl bilietų pardavimo. Negana to, net ir po koronaviruso pandemijos teks skaičiuoti kiekvieną centą – nemažai galimybių, kad krizės paveiktų rėmėjų finansinė injekcija „Žalgiriui“ taps mažesnė.

LRT RADIJO laidų vedėjas Richardo Jonaičio laidoje „Neriboti pokalbiai“ pakalbino „Žalgirio“ klubo generalinį direktorių Paulių Motiejūną, su kuriuo kalbėjosi apie šio sezono iššūkius bei ateitį, kurioje yra nemažai nežinomybės.

– Kokiomis nuotaikomis dabar gyvena Kauno „Žalgirio“ klubas?

– Kaip ir visi, dabar žiūrime, kaip išlikti. Normalaus darbo nėra. Pradžioje šį laikotarpį vadinome „vasaros“ laiku, nes viskas priminė vasaros pradžią – kažkas sportuoja individualiai, kažkas išvykęs, bet rimto darbo nevyksta.

Labai keista, kad kovo mėnesį gyvename vasaros laiku. Nieko nevyksta – nei rungtynių organizavimo, nei tų pačių treniruočių. Neįprastas laikas tokiam štiliui.

– Ką veikia Lietuvoje likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai?

– Kas turi sodybas, sėdi sodybose, būna su šeima – kaip ir visi eiliniai piliečiai laikosi karantino sąlygų. Žaidėjai stengiasi neišprotėti nuo to energijos pertekliaus, kurį turi. Šis laikotarpis visiems yra kitoks. Kiek žinau visi laikosi puikiai.

– Šis Eurolygos sezonas Kauno „Žalgirio“ klubui primena pasaką, kurios pradžioje sekėsi labai sunkiai buvo patirti 9 pralaimėjimai iš eilės, tačiau vėliau situacija kardinaliai pasikeitė. Kaip jautėtės tos pralaimėjimų serijos metu?

– Prastai. Pralaimėti – visada nemalonumai. Ypač po to, kai vasarą buvome patenkinti surinkta komandos sudėtimi. Kai pralaimi tiek iš eilės rungtynių, dingsta pasitikėjimas, prasideda kritika, kaltų ieškojimas. Jaučiasi vienybės trūkumas. Smagu, kad pavyko išlipti iš dugno. Vėliau buvo pralaimėjimų. Tai buvo geras patikrinimas, kiek esame stiprūs kartu. Sezonas buvo smagus. Ypač, kai grįžome į pergalių kelią.

– Kalbėdamas apie šį sezoną naudojate būtąjį laiką. Ar sezonas jau baigėsi? Žinau, kad galutiniai sprendimai Eurolygoje dar nėra priimti.

– Sprendimai nėra priimti. Situacija dažnai keičiasi. Turėsime posėdį trečiadienį. Tokie susirinkimai visuomet būdavo vykdomi gyvai, o dabar sėdėsime prie kompiuterių ekranų. Kai matai, kai tiek visko yra atšaukiama, kai matai, kokiomis sąlygomis gyvena žmonės, supranti, krepšinis nueina į antrą planą. Nesakau, kad sezonas bus atšauktas. Tiesiog, kai nematai žaidėjų, šokėjų, sirgalių, gali pagalvoti, kad viskas jau baigėsi. Per dvi savaitės toks jausmas ateina. Tokiu atveju ir ateina būtasis laikas.

– Paskutinę pergalę šiame sezone Eurolygoje „Žalgiris“ iškovojo Kaune prieš Maskvos srities „Chimki“ ekipą. Jau ir tada buvo kalbėtą apie galimą koronaviruso grėsmę. Ar nesigalite, kad visgi organizavote tas rungtynes?

– Nesigailime tų sprendimų. Tikrai buvo daug abejojančių, buvo daug neigiamos informacijos, piktų laiškų. Emociją kuriame ir krepšinį žaidžiame ne dėl savęs, ne dėl žaidėjų, o dėl sirgalių. Jeigu nuspręstume žaisti be sirgalių, būtų tas pats, kaip pasakyti, kad reikia uždaryti klubą ir nebedaryti to, dėl ko susirinkome.

Sprendimas buvo sunkus. Jautėme, kad dvikovoje su Milano „AX Armani“ klubu Kaune žiūrovų buvo mažai. Prieš dvikovą su „Chimki“ buvo baimės, bet palaikymas buvo didžiulis. Buvo ir šalies prezidentas. Buvo daug įkvėpimo ir labai pasiilgstame sirgalių palaikymo ir emocijų arenoje.

– Daugiau apie Eurolygos ateitį sužinosime artimiausiu metu. Jūsų laukia didžiulis posėdis?

– Taip, rytoj galvoju, kad bus priimti tam tikri sprendimai. Turėtų atsirasti daugiau aiškumo.

– Kaip visas šis laikas be rungtynių gali paveikti Kauno „Žalgirio“ klubą finansiškai?

– Dabar leidžiamės žemyn ir žiūrime, kada sustosime. Kalbant apie koncertus „Žalgirio“ arenoje, buvo atšaukti tik keli koncertai. Dauguma jų yra perkeliami iš balandžio ir gegužės mėnesių į rugsėjį ir spalį. Su krepšiniu tas pats. Jeigu dar žaisime rungtynių šiame sezone, finansinė našta bus mažesnė. Jeigu sezonas jau baigėsi, mūsų laukia didesni sunkumai. Reikės grąžinti visus jau už bilietus surinktus pinigus, o pajamos už bilietus mūsų biudžete sudaro 35 procentų dalį. Toliau reikia kalbėti apie rėmėjų paramą. Jie taip pat išgyvena sunkius laikus. Visi žiūri, kaip taupyti. Daugelis rėmėjų taupys paramos sąskaita. Etapas nelengvas, bet dabar ne laikas verkti, reikia atsiraitoti rankoves ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Nepradėsime kalbėti, kaip viskas yra blogai. Reikia, kad gyvenimas sugrįžtų į ritmą. Mums tai užtruks ilgiau. Žmonės turės grįžti į darbus, pradėti dirbti ir tik tada galvoti apie kažkokį laisvalaikio praleidimą.

– Kokios jūsų mintys dėl kito sezono ir galimos komandos sudėties?

– Esame ne tas klubas, kuris galėtų garantuoti, kad esami žaidėjai liks komandoje, todėl kiekvienais metais mums tenka ta kančia, kai turime laukti kol įsivažiuosime ir žaidėjai supras sistemą bei pradėsime sėkmingai žaisti. Tikrai galvojame apie ateitį, bet dabartinę situacija turės ilgalaikių pasekmių. Net turimi ilgalaikiai kontraktai negarantuos, kad klubai galės laikytis tų pačių finansinių įsipareigojimų, biudžetai turės mažėti. Derybos vyks su kiekvienu žaidėju atskirai. Vasarą derybos bus sunkios. Ne visi norės ir teisiškai sutikti. Aišku, bandysime, kad žaidėjai liktų. Visada bandysime.

– Ar turite garantuotų sutarčių su žaidėjais kitam sezonui?

– Patvirtintų sutarčių turime, bet turėsime žiūrėti, kokį biudžetą surinksime. Gali būti, kad trečdalis mūsų biudžeto bus nurėžtas dėl neaiškios finansinės situacijos.

– Ką Paulius Jankūnas veiks Kauno „Žalgirio“ organizacijoje po savo karjeros pabaigos?

– Kol kas jis dar žaidžia. Dar negalime sakyti, ką jis veiks. Jo laukia ir kitas sezonas. Po jo turime laiko sugalvoti, kur jis gali būti naudingas. Kol kas dar negalime atsakyti.

Ar galėtumėte išskirti pralaimėjimą, kuris labiausiai įsiminė šiame sezone?

– Tai bus pastarasis pralaimėjimas sezone, Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai Rusijoje. Pas mus yra įprasta – kai jau atrodo, kad pakilome, teškiamės į žemę ir vėl galvojame apie pakilimą. Tokia mūsų „vizitinė kortelė“. Buvome euforijoje po pergalės prieš „Chimki“ ekipą. Vėl turime grįžti į kovos taką.

Ko norėtumėte palinkėti Kauno „Žalgirio“ gerbėjams ir visiems, kurie šiuo metu yra namuose?

Noriu palinkėti, kad „nevažiuotų stogas“, o jeigu rimtai – tvirtybės ir pasitikėjimo vienas kitu. Kaip mėgstu sakyti – ir šitas dalykas praeis. Yra dar vienas geras posakis: „never waste a good crisis“ („niekada nepaleisk vėjais didelės krizės“ – LRT.lt). Kažką galima patobulinti savo gyvenime, reikia galvoti apie pozityvius dalykus.