Naujienų srautas

Sportas2020.03.24 18:04

LKF vadovo nuomonė: olimpinė krepšinio atranka bus perkelta į kitus metus, toks likimas laukia ir Europos čempionato

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.03.24 18:04

Antradienį Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe oficialiai paskelbė, kad šiais metais dėl koronaviruso pandemijos grėsmės olimpinės žaidynės nevyks ir bus perkeliamos į kitų metų vasarą.

Toks sprendimas turės didžiulę įtaką ir mūsų šalies sportininkams. Birželio 23–28 dienomis „Žalgirio“ arenoje Kaune turėjo vykti olimpinis atrankos krepšinio turnyras, kuriame 6 rinktinės, tarp jų ir Lietuva, turėjo kovoti dėl vienintelio kelialapio į žaidynes.

Panašu, kad minėtas atrankos turnyro laukia Tokijo olimpinių žaidynių likimas. Jau po oficialaus pranešimo dėl olimpinių žaidynių nukėlimo, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) išplatino pranešimą spaudai, kuriame skelbiama apie stabdomą prekybą bilietais į turnyrą Kaune.

Po karštos naujienos apie olimpinių žaidynių nukėlimą portalo LRT.lt kalbintas LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas patikino, kad su žaidynėmis į kitus metus turėtų nusikelti ir olimpinis atrankos turnyras Kaune.

„Jeigu viskas keliasi į kitus metus, mano nuomone, atrankos turnyras taip pat bus organizuojamas 2021 metais. Neįmanoma šią vasarą kažką suorganizuoti, kai niekas dar nežino, kas bus po mėnesio, dviejų ar trijų, – tvirtino LKF generalinis sekretorius. – Žinome, kad dabar mūsų sportininkai negali sportuoti. Tokį sprendimą dėl olimpinių žaidynių nukėlimo galima tik pasveikinti. Yra saugoma sportininkų sveikata bei tų pačių žiūrovų. Turime susigyventi su šia situacija ir priimti iššūkį.“

Iki šių metų Tokijo olimpinių žaidynių Lietuvoje be olimpinio atrankos turnyro turėjo būti surengti dar du dideli renginiai. Gegužės mėnesį planuota pirmą kartą Lietuvoje suorganizuoti „FIBA Europe“ generalinę asamblėją, o liepą – Klaipėdoje turėjusį vykti Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionatą.

M. Špoko tvirtino, kad antradienį kalbėjo kartu su „FIBA Europe“ generaliniu sekretoriumi Kamiliu Novaku tiek dėl „FIBA Europe“ generalinės asamblėjos, tiek dėl Europos jaunimo čempionato varžybų likimo.

„Generalinė asamblėja grečiausiai vyks rudenį, kai bus atnaujintas susiekimas tarp valstybių. Dėl Europos jaunimo čempionato Klaipėdoje kyla didžiulis klaustukas. Manau, kad suorganizuoti šį renginį liepą paprasčiausiai bus nerealu. „FIBA Europe“ balandžio mėnesį organizuos Vykdomojo komiteto vaizdo konferencijos posėdį. Tada ir galėsime nebespėlioti, matysime situacija, balsuosime ir priimsime sprendimus“, – portalui LRT.lt tvirtino M. Špokas.

Trečiadienį, popiet, M. Špokas prisijungs prie vaizdo konferencijos su pasaulinės FIBA organizacijos generaliniu sekretoriumi Andreasu Zagkliu, o jau ketvirtadienį FIBA organizuojamo vadovybės posėdžio metu aptars olimpinių žaidynių nukėlimo klausimą.

Visgi FIBA kaip ir daugelio kitų sporto šakų tarptautinės federacijos lauks galutinio IOC sprendimo dėl naujos olimpinių žaidynių datos.

M. Špoko nuomone, IOC tikrai nenorėtų, kad Tokijo olimpinės žaidynės kirstųsi su iš 2020-ųjų į 2021-uosius taip pat perkeltu Europos futbolo čempionatu.

„Nei IOC nei UEFA nenorės dviejų vienu metu vykstančių didelių renginių. Nuo galutinio IOC sprendimo priklausys, kada galėsime suorganizuoti atrankos turnyrą Kaune. Atrankos turnyrų šeimininkės turėtų likti tos pačios, tiesiog viskas nusikels į kitus metus“, – teigė LKF generalinis sekretorius.

Į kitus metus perkeltos Tokiojo olimpinės žaidynės užduoda naują klausimą: kas laukia 2021 m. Europos vyrų krepšinio čempionato? Jeigu futbolo atveju olimpinėse žaidynėse rinktinių sudėtyje gali dalyvauti tik 3 vyresni nei 23 metų futbolininkai, krepšinyje, kuriame negalioja tokie suvaržymai, profesionalūs sportininkai vargiai galėtų spėti sudalyvauti dvejose stambiuose turnyruose.

M. Špokas mano, kad greičiausiai kitų metų Senojo žemyno pirmenybės, į kurias atranka prasidėjo praėjusį mėnesį, bus perkeltos į 2022 metus,

„Greičiausiai, kad ir kitų metų Europos čempionatas bus perkeltas į 2022 metus. Tai yra „tušti“ metai, kuriuose numatyti tik pasaulio taurės atrankos turnyro langai. Manau, kad racionaliausias sprendimas būtų atskirti Europos čempionatą nuo olimpinių žaidynių. Toks likimas lauktų ir visų kitų žemynų čempionatų. Priešingu atveju neįsivaizduoju, kaip būtų galima suderinti tvarkaraščius, kuris turnyras taptų prioritetu. Tarptautinės federacijos, ne vien krepšinyje, bet ir kitose sporto šakose turės priimti sprendimus, kad visi būtų laimingi ir patenkinti“, – tegė M. Špokas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi