Naujienų srautas

Sportas2020.03.23 15:58

„Vyčio“ komandos vadovas po neįprasto triumfo džiaugsmu netryško

LRT.lt 2020.03.23 15:58

Kauno „Vyčio“ salės futbolininkams praėjusią savaitę neprireikė išlieti nei vieno prakaito lašo, kad jie būtų paskelbti 2019/2020 metų Lietuvos futsal A lygos čempionais. Titulas, kuris nelabai džiugina, titulas, iki kurio gerosios versijos trūko vienos pergalės, rašoma lff.lt svetainėje.

Priminsime, kad į finalą (iki dviejų pergalių) patekę „Vyčio“ futbolininkai pirmose rungtynėse 4:1 nugalėjo Jonavos „Vikingus“. Antrosios rungtynės buvo numatytos kovo 13 – ąją (penktadienį) Jonavoje. Likus dienai iki šios akistatos, Lietuvos futbolo federacija atšaukė visus savo renginius. Tarp jų, ir auksine galėjusią tapti dvikovą. Deja, pandemijos grėsmė buvo pernelyg rizikinga dalyvių sveikatai.

„Titulas yra titulas, bet.. džiaugsmo nedaug. Mes jau ir taip be kelių minučių buvome čempionai, todėl labai norėjosi viską užbaigti ant parketo. Liūdna pabaiga ir neaiški ateitis. Va, taip ir gyvename“, - sakė „Vyčio“ vadovas Darius Gurskis.

Koronaviruso protrūkis ne tik privertė be žaidimo užbaigti sezoną, tačiau pasėjo daug klausimų: koks bus pasirengimas naujajam sezonui? Kada bus Čempionų lygos langai? Kaip vyks pasiruošimas pasaulio čempionatui? Ir, apskritai, kada jis įvyks?

„Aš neturiu atsakymų. Žaidėjai yra paleisti ir nėra jokio aiškumo, kada vėl susirinksime. Aš jau nekalbu apie ekonominius dalykus, kurie sporto žemėlapį palies itin stipriai. Kol kas galiu kalbėti tik apie save, bet nuostoliai jau dabar yra patiriami didžiuliai. Pažiūrėkime dar globaliau. Savivalda peržiūrės biudžetus ir, aišku, kad turės kažko atsisakyti. Sportas visada yra rizikinga sritis, kur lengviausia ranka galima prirašyti arba nurašyti. Laukia rimti iššūkiai“, - pasakojo D.Gurskis.

Didžiausios pasaulio lygos jau dabar skaičiuoja milijoninius nuostolius. Galime neabejoti, kad krizės padarinius pajus ir taip iki šešių klubų susitraukusi Lietuvos futbolo A lyga. Kalbėdamas apie futsal pasėkmes, D.Gurskis pirmiausia pažymėjo įdirbį profesionalėjant.

„Be abejo, kad mėgėjams išgyventi lengviau. Išgirdome nuosprendį – išsiskirstėme. Išgirsime kitą sprendimą – sugrįšime. Tačiau aš daugiau galvoju ne apie tai, o apie meistriškumą ar profesionalumą. Pastaruosius keletą metų bandėme lygiuotis į profesionalus ir štai toks smūgis“, - sakė D.Gurskis.

Priminsime, kad pasaulio futsal čempionatas numatytas rugsėjo mėnesį, LFF futsal taurės varžybos nukeltos į rudenį, o naujasis čempionatas turėtų prasidėti artėjant žiemai. Praėjusią savaitę paskelbus 2019/20 metų sezono rezultatus, antroji vieta atiteko Jonavos „Vikingams“, trečioji – Gargždų „Pramogoms“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi