Sportas

2020.03.23 13:13

IAAF prezidentas pateikė tris priežastis, kodėl turėtų būti atidėtos olimpinės žaidynės

LRT.lt 2020.03.23 13:13

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Sebastianas Coe kreipėsi į Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) lyderį Thomasą Bachą, kad atidėtų Tokijo olimpines žaidynes.

63-ejų metų britas įvardijo tris pagrindines priežastis, kodėl tai kelia didžiulę grėsmę ne tik visuomenės sveikatai, bet ir sportininkų rezultatams.

„Nebegalime rizikuoti, ypač sportininkų sveikata. Sprendimas dėl olimpinių žaidynių (atidėjimo) turi būti aiškus ir greitas“, – BBC citavo S. Coe.

Buvęs olimpinis čempionas savo laiške įvardijo tris pagrindines priežastis. Pirmoji – lygi kova. S. Coe mano, kad nebegalima užtikrinti lygios ir teisingos kovos, kai didžioji dauguma sportininkų šiuo metu negali treniruotis normaliomis sąlygomis, nes valstybės dėl koronaviruso uždarė treniruočių bazes.

Antroji priežastis – traumų tikimybė: „Jeigu sportininkai negali normaliai treniruotis, jie save tik dar labiau stums prie ribos, jog tik geriau pasiruoštų olimpinėms žaidynėms, o tai didins traumų tikimybę.“

Trečioji priežastis – emocinė atletų savijauta. Pasak IAAF prezidento, laiko stoka, numatyta pasiruošimui, sportininkams gali sukelti stresą.

„Neaiškumas, ar olimpinės žaidynės prasidės liepos mėnesį, nulemia vidinę kovą ir motyvaciją, kuri geriausiems sportininkams gali sukelti didžiulį stresą bei skausmą, kurį privalu sustabdyti“, – priduriama S. Coe laiške.

IOC savo sprendimą dėl Tokijo olimpinių žaidynių likimo priims per artimiausias keturias savaites.