Naujienų srautas

Sportas2020.03.23 07:38

Kanada dėl koronaviruso grėsmės atsisako siųsti sportininkus į Tokijo olimpines žaidynes

tuo pačiu pasekė ir Australija, atnaujinta 08:05
LRT.lt 2020.03.23 07:38

Nors ir Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) kol kas nesiruošia atšaukti Tokijo olimpinių žaidynių, savo galutinį žodį tarė Kanada, kuri pareiškė, kad nedeleguos savo sportininkų.

Sekmadienį IOC surengė specialų posėdį, po kurio prezidentas Thomas Bachas patvirtino, kad olimpinės žaidynės nebus nutrauktos, nors ir tam tikros korekcijos įvyks – žaidynės gali įvykti kiek vėliau nei planuota.

Kaip teigia T. Bachas, per artimiausias keturias savaites bus priimtas galutinis sprendimas.

Kanados olimpinis komitetas oficialiame pranešime paskelbė, jog nesiųs savo sportininkų į Tokijo olimpines žaidynes, jeigu jos nebus perkeltos į kitą datą. Kanada reikalauja žaidynes atidėti metams, o sprendimas šią vasarą nevykti į Tokiją jau yra galutinis ir nekeičiamas.

„Koronaviruso akivaizdoje mums svarbiausias dalykas yra sveikata. Sprendimas yra sunkus, tačiau šiuo atveju rizikos yra per daug. Mums rūpi ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų sveikata. Dabartinėje situacijoje nematome galimybių mūsų sportininkams dalyvauti žaidynėse“, – rašoma oficialiame Kanados olimpinio komiteto pranešime.

Prie Kanados prisidėjo ir kita svarbi valstybė – Australija, kuri jau nurodė savo sportininkams ruoštis kitų metų olimpinėms žaidynėms. Australija neįsivaizduoja, kad Tokijo olimpiada gali įvykti šią vasarą, kai pasaulyje yra paskelbta pandemija.

Žaidynės Japonijoje pagal numatytą planą turi prasidėti liepos 24-ąją ir tęstis iki rugpjūčio 9-osios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi