Naujienų srautas

Sportas2020.03.22 20:12

IOC Tokijo olimpinių žaidynių neatšauks, ieškos naujos varžybų datos

LRT.lt 2020.03.22 20:12

Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) viceprezidentas Juanas Antonio Samaranchas Salisachsas sekmadienį portalui „Mundo Deportivo“ patvirtino, kad IOC pradėjo svarstyti Tokijo olimpinio žaidynių perkėlimo į kitą datą scenarijus.

Žaidynės Japonijoje pagal numatytą planą turėjo prasidėti liepos 24-ąją ir tęstis iki rugpjūčio 9-osios. Artimiausiomis savaitėmis bus išnagrinėti visi įmanomi variantai perkelti žaidynes. Bet kokiu atveju, anot J. Salisachso, žaidynės nebus atšauktos.

Sekmadienį IOC iškėlė olimpinių žaidynių perkėlimo klausimą. Organizacijos Vykdantysis komitetas surengė specialią telekonferenciją, kurios metu ir diskutavo šia tema. Komitetas nusprendė, kad per kitas keturias savaites atliks specialų tyrimą ir išsirinks būsimą olimpinių žaidynių datos scenarijų.

Po koronaviruso protrūkio visame pasaulyje IOC patyrė milžinišką nacionalinių olimpinių komitetų, sporto federacijų ir pačių sportininkų spaudimą dėl noro numatytu laiku organizuoti Tokijo olimpines žaidynes.

„Mundo Deportivo“ tvirtina, kad IOC palaiko nuolatinį kontaktą su pasaulio sveikatos organizacijomis ir būtent pastarųjų dienų koronaviruso plitimo mastai privertė IOC priimti sprendimą dėl žaidynių datos perkėlimo.

Pabrėžiama, kad didžiausio metų sporto renginio IOC atšaukti nenori ir ieško alternatyvių sprendimų, todėl specialaus tyrimo metu bus ieškoma naujos datos.

IOC laukia didžiulis darbas nustatant naują žaidynių datą. Po Tokijo olimpinių žaidynių sportininkų kaimelio patalpos jau yra rezervuotos privačių pirkėjų. Be to, 2021 m. sporto varžybų kalendorius perpildytas, o 2022 m. planuojama surengti pasaulio futbolo čempionatą ir žiemos olimpines žaidynes.

Skelbiama, kad vietinės japonų kompanijų investicijos į žaidynes siekia 3 milijardus JAV dolerių. Valdžios investicijos į žaidynių organizavimą siekia 12 mlrd. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi