Sportas

2020.03.22 19:32

Koronaviruso įkaitu tapęs olimpinis plaukimo čempionas: vien minutę treniruojiesi, kitą – turi nešdintis

LRT.lt 2020.03.22 19:32

2012 m. Londono olimpinių žaidynių čempionas Chadas le Closas gyvena nežinioje. Treniruočių bazėje Turkijoje besitreniravęs plaukikas turėjo greitai palikti šalį ir grįžt į gimtinę – Pietų Afrikos Respubliką – po to, kai Turkijoje buvo paskelbtos griežtos karantino taisyklės, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Dar anksčiau pietų afrikietis treniravosi Italijoje, tačiau koronaviruso protrūkis Apeninų pusiasalio valstybėje privertė dviejų olimpinių žaidynių dalyvį pakeisti planus ir persikelti į Turkiją. Visgi ir čia neužsibuvęs sportininkas grįžo į Keiptauną ir nėra tikras dėl savo ateities planų.

„Nėra jokių tolimesnių planų. Neturiu trenerio, neturiu treniruočių partnerių. Gali būti taip, kad būsiu čia (Pietų Afrikos Respublikoje – LRT.lt) iki olimpinių žaidynių pradžios. Jeigu čia taip pat bus uždaryti baseinai, neturiu jokio plano B. Tai baisu.

Šnekėjau su kitais plaukikais ir kai kurie jų, tiesiogine to žodžio prasme, yra užstrigę namuose. Jie negali treniruotis. Man sakė, kad kanadietė olimpinė čempionė Penny Oleksiak Toronte jau neplaukė baseine 20 dienų“, – Pietų Afrikos Respublikos laikraščiui „Sunday Times“ pasakojo plaukikas.

Ch. le Closas pasakojo apie tai, kokia sunki buvo paskutinė savaitė treniruočių stovykloje Turkijoje, kai reikėjo greitai palikti šalį.

„Dar praėjusį pirmadienį dėliojome planus, kad Turkijoje praleisime 6–7 savaites. Staiga visa šalis užsidaro, matyt, netrukus tą patį rengėsi daryti ir visi viešbučiai. Turėjome 36 valandas palikti Turkiją. Man pasisekė, kad dar tą pačią dieną gavau lėktuvo bilietus. Viskas įvyko viesulo greičiu. Vieną minutę treniruojiesi ir viskas vyksta normaliai, kitą – turi nešdintis“, – tvirtino keturių olimpinių medalių savininkas.

Plaukikas abejoja, ar antroje liepos pusėje turinčios prasidėti Tokijo olimpinės žaidynės įvyks laiku. Tiesa, pietų afrikiečio teigimu, sportininkai toliau turi tęsti į žaidynių pasiruošimą įdėtą darbą.

„Raginu visus būti tokiems pat susikaupusiems lyg olimpinės žaidynės iš tikrųjų vyktu numatytu laiku. Jeigu varžybos nu nukeltos, visas sunkus darbas atsipirks tada, kai jos bus surengtos vėliau. Neatkelkite pėdos nuo greičio pedalo. Nepadarykite klaidos galvodami, kad žaidynės neįvyks. Užtenka tik vieno procento mažiau pastangų ir gali labai daug prarasti“, – tikino sportininkas.